Վարչապետ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Թուրքմենստանի նախագահի հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Թուրքմենստանի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովի հետ:
Կողմերը քննարկել են Հայաստանի և Թուրքմենստանի միջև տարբեր ոլորտներում համագործակցության զարգացմանն ու ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր: Նիկոլ Փաշինյանը և Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովը կարևորել են երկկողմ առևտրատնտեսական կապերի խթանմանն ուղղված աշխատանքների իրականացումը:
Այդ համատեքստում, զրուցակիցներն ընդգծել են հայ-թուրքմենական միջկառավարական հանձնաժողովի գործունեության ակտիվացման անհրաժեշտությունը:

Премьер-министр Пашинян провел телефонный разговор с Гурбангулы Бердымухамедовым
Премьер-министр Никол Пашинян провёл телефонный разговор с президентом Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедовым, сообщает пресс-служба правительства Армении.
Стороны обсудили вопросы развития и расширения сотрудничества между Арменией и Туркменистаном в различных областях. Никол Пашинян и Гурбангулы Бердымухамедов подчеркнули важность реализации работ по стимуляции двусторонних торгово-экономических связей.
В этом контексте собеседники подчеркнули необходимость активизации деятельности армяно-туркменской межправительственной комиссии.