Ասում ենք այսօրվա վարչապետին, վաղվա վարչապետին ու հաջորդ բոլոր իշխանություններին՝ հայ ազգը տարածքային զիջումների հետ չի հաշտվելու. Արշակ Զաքարյան
26/02/2019 18:30
Հայ ազգի անունից ենք խոսում ու ասում ենք՝ ոչ մի իշխանություն լիազորված չի լինելու տարածքային զիջումների գնալ, այսօր Ազատության հրապարակում լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայրենիք չունենք զիջելու» ակցիայի կազմակերպիչներից, ռեժիսոր, «Հայոց ազգային գվարդիա» ՀԿ զեկավար Արշակ Զաքարյանը։
«Մենք ասում ենք այսօրվա վարչապետին, վաղվա վարչապետին ու հաջորդ բոլոր իշխանություններին, որ նրանք, երբ գնում են բանակցությունների, այս հարցը, եթե իրենց առաջ դրվում է՝ իմանան, որ հայ ազգն այդ հարցի հետ երբեք չի հաշտվելու», - ասաց Արշակ Զաքարյանը։
Նա ընդգծեց՝ «որևէ վարչապետ, նախագահ, թագավոր, լիազորված չի լինելու այս հարցով բանակցել մեր թշնամիների հետ»։

Мы говорим сегодняшнему премьеру, завтрашнему премьеру и всем следующим властям – армянский народ не смирится с территориальными уступками
26/02/2019 19:35
Мы говорим от имени армянского народа и заявляем, что никакая власть не уполномочена идти на территориальные уступки, заявил сегодня на площади Свободы в Ереване один из организаторов акции «Не сдадим нашу Родину», руководитель общественной организации «Армянская национальная гвардия» Аршак Закарян.
«Мы говорим сегодняшнему премьер-министру, завтрашнему премьер-министру и всем следующим властям Армении, чтобы они, когда они идут на переговоры и перед ними ставится этот вопрос, знали, что армянский народ никогда не смирится с этим», - сказал Аршак Закарян.
Он подчеркнул, что «какой-либо премьер, президент, король не уполномочен вести переговоры по этому вопросу с нашим врагом».