Ձերբակալվել է Պետական վերահսկողական ծառայության երկու աշխատակից. պաշտոնական
ՀՀ Պետական վերահսկողական ծառայությունը Facebook-ի էջում պարզաբանում է տարածել ծառայության աշխատակիցների ձերբակալման մասին տարածվող տեղեկությունների վերաբերյալ։
«Այսօր մամուլում տարածված տեղեկատվությունը՝ ՀՀ պետական վերահսկողական ծառայության չորս աշխատակիցների, այդ թվում՝ երկու վարչության պետերի ձերբակալությունների մասին, ներկայացվել էր խեղաթյուրված։
Նախ՝ ՀՀ պետական վերահսկողական ծառայության սոցիալական ոլորտի վերահսկողության վարչության պետի պաշտոնակատար Դավիթ Ադյանն այսօր իր ղեկավարած ստորաբաժանման հետ ուսումնասիրություն է իրականացրել «Երևանի Մ․ Հերացու անվան բժշկական համալսարան» հիմնադրամում։
Երկրորդ՝ քրեական գործի շրջանակներում ձերբակալվել են նաև Պետական վերահսկողական ծառայության երկու աշխատակից։
Տեղեկացնենք նաև, որ ՊՎԾ-ն այս օրերին ուսումնասիրություն է իրականացնում Սբ.Գրիգոր Լուսավորիչ ԲԿ-ում՝ հեմոդիալիզի պարագաների ձեռքբերման գնումների գործընթացի վերաբերյալ։ Ուսումնասիրության ավարտին օրենքով սահմանված կարգով կտրվի համապատասխան ընթացք»,- ասված է տարածված պարզաբանման մեջ։

Задержаны два сотрудника Государственно контрольной службы
Государственная контрольная служба на своей странице в Facebook опубликовала разъяснение в связи с распространенными сведениями о задержании сотрудников ведомства.
«Распространенные сегодня в прессе сведения о задержании четырех сотрудников Государственной контрольной службы, в том числе двух начальников управлений, представлены искаженно.
Во-первых, исполняющий обязанности управления по контролю за социальной сферой, Давид Адян сегодня с возглавляемым им подразделением проводил проверку в фонде «Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци».
Во-вторых, в рамках уголовного дела задержаны также два сотрудника Государственной контрольной службы.
Сообщаем также, что Государственная контрольная служба в эти дни проводит исследования в медицинском центре «Сурб Григор Лусаворич» в связи с процессом закупки материалов для гемодиализа. После завершения проверки в установленном законом порядке будет дан соответствующий ход», - говорится в разъяснении ведомства.
Ранее информация о задержании сотрудников Государственной контрольной службы официально не подтверждалась.