Ձերբակալվել է Պետական վերահսկողական ծառայության երկու աշխատակից. պաշտոնական
ՀՀ Պետական վերահսկողական ծառայությունը Facebook-ի էջում պարզաբանում է տարածել ծառայության աշխատակիցների ձերբակալման մասին տարածվող տեղեկությունների վերաբերյալ։
«Այսօր մամուլում տարածված տեղեկատվությունը՝ ՀՀ պետական վերահսկողական ծառայության չորս աշխատակիցների, այդ թվում՝ երկու վարչության պետերի ձերբակալությունների մասին, ներկայացվել էր խեղաթյուրված։
Նախ՝ ՀՀ պետական վերահսկողական ծառայության սոցիալական ոլորտի վերահսկողության վարչության պետի պաշտոնակատար Դավիթ Ադյանն այսօր իր ղեկավարած ստորաբաժանման հետ ուսումնասիրություն է իրականացրել «Երևանի Մ․ Հերացու անվան բժշկական համալսարան» հիմնադրամում։
Երկրորդ՝ քրեական գործի շրջանակներում ձերբակալվել են նաև Պետական վերահսկողական ծառայության երկու աշխատակից։
Տեղեկացնենք նաև, որ ՊՎԾ-ն այս օրերին ուսումնասիրություն է իրականացնում Սբ.Գրիգոր Լուսավորիչ ԲԿ-ում՝ հեմոդիալիզի պարագաների ձեռքբերման գնումների գործընթացի վերաբերյալ։ Ուսումնասիրության ավարտին օրենքով սահմանված կարգով կտրվի համապատասխան ընթացք»,- ասված է տարածված պարզաբանման մեջ։

The State Control Service has published a clarification in its Facebook page over the information about the arrest of its employees.
“The information found place in the media today about the arrest of the four employees including two heads of departments was presented in a distorted way,” the clarification reads.
It says that David Adyan, head of social sector of the SCS was implementing audit at Yerevan Medical University. Secondly, in the sidelines of the case two employees of the SCS have been arrested, not reported four.
The SCS is conducting an audit in the St. Grigor Lusavorich medical center over the purchase process of hemodialysis equipment. At the end of the audit a corresponding procedure will launch according to the law.