Իրան-Հայաստան երկաթգծի գաղափարի նպատակահարմարությունը ևս մեկ անգամ պետք է հասկացվի. նախարար
Իրան-Հայաստան երկաթգծի գաղափարի շուրջ տարբեր կարծիքներ կան՝ հատկապես Հյուսիս-Հարավ ավտոճանապարհի շինարարության դեպքում, երբ էապես ավելացված կլինեն ցամաքային փոխադրումները։ Դրա նպատակահարմարությունը ևս մեկ անգամ պետք է հասկացվի, կառավարությունում լրագրողների հետ ճեպազրույցում այսօր ասաց Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Տիգրան Խաչատրյանը։
Անդրադառնալով Հայաստանում նավթավերամշակման գործարան հիմնելու հեռանկարին, գործադիրի անդամը նշեց, որ այն հետաքրքրում է մի քանի ներդրողների։
«Մի օր՝ ոչ շատ հեռու օր, կարծում եմ, այդ նախաձեռնությունն իրականություն կդառնա», - հույս հայտնեց նա։

Purposefulness of Iran-Armenia railway construction still needs to be discussed: minister
Different opinions exist over the idea of construction of Iran-Armenia railway, especially in case of construction North-South highway which will result in essential growth of land transportations between Armenia and Iran.
The purposefulness of the construction of railway should be once again clarified, economic development and investments minister told the reporters today.
Speaking about prospect of establishing oil processing factory in Armenia, the minister said that only few investors are interested in it.