«Հրապարակ». ՊՎԾ գործ. Մեղադրյալների թվում պետք է լինի նաև «Սբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ տնօրենը
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մեզ նոր մանրամասներ են հայտնի դարձել Պետական վերահսկողական ծառայության կալանավորված աշխատակիցների գործից, որի հիմքում բժշկական ոլորտի տենդերներն են, մասնավորապես՝ «Զորաշեն» ՍՊԸ-ի շահած։ Նախկինում կահույքի բիզնես անող կազմակերպությունը որոշել է առողջապահական մատակարարումներով զբաղվել, և հանուն դրա փոխվել են մրցութային պայմանները։
Մեզ բացատրեցին, որ առողջապահական մատակարարումների պայմանները փոխել կարող է միայն տվյալ բժշկական հաստատությունը՝ ԲԿ տնօրենը։ Դա նշանակում է, որ մեղադրյալների թվում պետք է լինի նաև «Սբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ տնօրենը։
Սակայն բանն այն է, որ տնօրեն Արման Հովակիմյանն առաջնորդվել է ՊՎԾ-ից ստացված գրությամբ, որտեղ նրան հրահանգել են փոխել մրցութային պայմանները։ Քիչ հավանական է, որ այս գրության մասին նա չի զեկուցել իր անմիջական ղեկավարին՝ առողջապահության նախարարին։ Բայց մեզ հավատացնում են, որ հենց այդպես էլ եղել է։ Գրությունն ուղարկողները կալանքի տակ են»:

«Грапарак»: В числе обвиняемых должен быть также директор МЦ «Сурб Григор Лусавуорич»
Газета «Грапарак» пишет, что изданию стали известны новые подробности о деле задержанных сотрудников Государственной контрольной службы, в основе которого тендеры в медицинской сфере, в частности победителя конкурса ООО «Зорашен». Компания, которая занималась в прошлом бизнесом мебели, решила заняться поставками оборудования для здравоохранения, и ради этого были внесены изменения в конкурсные условия.
«Нам объяснили, что условия здравоохранительных поставок может изменить только данная медицинская организация – директор медицинского центра. Это значит, что в числе обвиняемых должен быть также директор медицинского центра «Сурб Григор Лусавуорич».
Однако дело в том, что директор Арман Овакимян руководствовался полученным из Государственной контрольной службы письмом, в котором ему поручалось изменить конкурсные условия. Маловероятно, что об этом письме он не доложил своему непосредственному руководителю – министру здравоохранения. Однако нас заверили, что произошло именно так. Те, кто отправил письмо, сейчас задержаны», - отмечает газета.