Բակո Սահակյանն ու Արթուր Վանեցյանը այցելել են արցախա-ադրբեջանական սահմանագծի հարավային հատված
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 27-ին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանի հետ միասին այցելել է արցախա-ադրբեջանական սահմանագծի հարավային հատված, տեղում ծանոթացել զինվորների ծառայության ընթացքին եւ տիրող իրավիճակին:
Այնուհետեւ նախագահն աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել բանակաշինության մի շարք խնդիրների շուրջ եւ կոնկրետ հանձնարարականներ տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին` քննարկված հարցերի պատշաճ լուծման ուղղությամբ:
Նախագահին ուղեկցում էին պաշտպանության նախարար Կարեն Աբրահամյանը, ԱԱԾ տնօրեն Սամվել Շահրամանյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

On 27 February Artsakh Republic President Bako Sahakyan together with director of the National Security Service of the Republic of Armenia Arthur Vantesyan visited the southern section of the Artsakh-Azerbaijani borderline, inspected on site the service of the military personnel and the current situation.
Thereafter the President convoked a working consultation around a number of issues related to army building and gave concrete instructions to the heads of the concerned structures towards the proper realization of the issues under discussion.
Defense minister Karen Abrahamyan, director of the Artsakh Republic National Security Service Samvel Shahramanyan and other officials accompanied the President.