ՀՔԾ-ն արգելանք է դրել Սեյրան Օհանյանի պետական կենսաթոշակային հաշվեհամարի վրա
Մարտի 1-ի քրեական գործի շրջանակում ՀՔԾ-ն արգելանք է դրել ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանի կենսաթոշակային հաշվեհամարի վրա, հաղորդում է «Փաստինֆոն»:
Ավելի վաղ տեղեկություններ էր տարածվել, որ նշված գործի շրջանակներում Սեյրան Օհանյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 300.1-րդ հոդվածի 1- ին մասով՝ սահմանադրական կարգը տապարելու համար։ Վերջինս հայտարարել է, որ չի ընդունում առաջադրված մեղադրանքը։
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ նախաքննության ընթացքում քննիչը որոշում է կայացրել կալանք դնել Սեյրան Օհանյանի գույքի, այդ թվում՝ ֆինանսական միջոցների վրա, որի շրջանակներում կալանք է դրվել նաև կենսաթոշակային հաշվեհամարի վրա։

Специальная следственная служба арестовала пенсионный счет Сейрана Оганяна
В рамках уголовного дела 1 марта Специальная следственная служба наложила арест на пенсионный счет экс-министра обороны Армении Сейрана Оганяна, сообщает «Пастинфо».
Ранее было распространено сообщение, что в рамках этого уголовного дела экс-министру обороны Сейрану Оганяну предъявлено обвинение по ч.1 ст.300.1 Уголовного кодекса Армении – свержение конституционного строя. Сейран Огаян заявил, что не признает предъявленного обвинения.
Согласно источнику, в ходе предварительного следствия следователь принял решение наложить арест на имущество Сейрана Оганяна, в том числе и финансовые средства, в рамках которого под арестом оказался также пенсионный счет экс-министра обороны.