ՀՔԾ-ն արգելանք է դրել Սեյրան Օհանյանի պետական կենսաթոշակային հաշվեհամարի վրա
Մարտի 1-ի քրեական գործի շրջանակում ՀՔԾ-ն արգելանք է դրել ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանի կենսաթոշակային հաշվեհամարի վրա, հաղորդում է «Փաստինֆոն»:
Ավելի վաղ տեղեկություններ էր տարածվել, որ նշված գործի շրջանակներում Սեյրան Օհանյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 300.1-րդ հոդվածի 1- ին մասով՝ սահմանադրական կարգը տապարելու համար։ Վերջինս հայտարարել է, որ չի ընդունում առաջադրված մեղադրանքը։
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ նախաքննության ընթացքում քննիչը որոշում է կայացրել կալանք դնել Սեյրան Օհանյանի գույքի, այդ թվում՝ ֆինանսական միջոցների վրա, որի շրջանակներում կալանք է դրվել նաև կենսաթոշակային հաշվեհամարի վրա։

Armenia’s Special Investigation Service has put an arrest on the account of pension of ex-defense minister Seyran Ohanyan in the sidelines of the March 1 criminal case, Pastinfo reports.
It was reported earlier that Seyran Ohanyan is charged under the Article 300.1 part 1, for overthrowing constitutional order. He said he does not admit the charges brought against him.
According to the source, the investigator made a decision to arrest the property of Ohanyan during the preliminary investigation, including his financial means.