Մեր ռազմավարական գործընկերոջ կողմից ճնշումներ են գործադրվում իշխանության վրա՝ Մարտի 1-ի բացահայտման գործընթացում. Արամ Սարգսյան
Այսօր առաջին անգամ է, որ իշխանական երթի եմ մասնակցում, Մարտի 1-ի զոհերի հիշատակին կազմակերպված երթից առաջ լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հանրապետություն» կուսակցության նախագահ Արամ Սարգսյանը։
«Դա դրական եմ գնահատում, որովհետև այսօրվա իշխանությունները կամք են դրսևորում Մարտի 1-ը բացահայտելու համար», - ասաց նա։
Արամ Սարգսյանն ընդգծեց՝ դժբախտաբար, այս 11 տարիների ընթացքում նախորդ իշխանությունների մոտ այդ կամքը չի տեսել։
«Չեմ տեսել, որ իրենք հակված են գործը բացահայտելուն, չեմ տեսել, որ իրենք խորապես ցավում են այդ իրադարձությունների համար», - ասաց Արամ Սարգսյանը։
Նա նշեց, որ Հայաստանի ռազմավարական գործընկերոջ կողմից ճնշումներ են գործադրվում այսօրվա իշխանության վրա՝ Մարտի 1-ի բացահայտման գործընթացում ինչ-ինչ ուղղություններից հետ կանգնելու համար։
«Բայց, ի պատիվ այսօրվա իշխանությունների, իրենք հետ չեն կանգնում», - ասաց «Հանրապետություն» կուսակցության առաջանորդը։

Armenia’s strategic partner pressures new authorities to retreat in revelations of March 1 case: Republic party leader
01/03/2019 18:45
For the first time today I am participating in the march of the ruling force, president of the Republic party Aram Sargsyan said today in Liberty Square.
“I assess it positively as today’s authorities have will to reveal March 1 case,” he said.
Aram Sargsyan stressed that unfortunately during these eleven years he had not see such wish among the former authorities.
“I have not seen them to want to reveal the case, I have not seen them sincerely regret for what had happened,” Sargsyan said.
He said that Armenia’s strategic partner is exerting pressure on today’s authorities for them to step back in the March 1 case revelation. “But luckily, today’s authorities do not step back,” he said.