Փաշինյանն ու Ալիևն ընդունել են մոտ ապագայում հանդիպելու առաջարկը. ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի հայտարարություն
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները հայտարարություն են տարածել փետրվարի 20-ին Երևանում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ու փետրվարի 21-ին Բաքվում Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ հանդիպումների արդյունքներով։
Ինչպես փոխանցում է ԵԱՀԿ պաշտոնական կայքը, միջնորդները քննարկել են մոտ ապագայում Փաշինյան-Ալիև հանդիպման նախապատրաստմանը վերաբերող հարցեր, այդ թվում՝ քննարկման ենթակա հնարավոր թեմաները։
Համանախագահները հանդիպումներ են անցկացրել նաև Հայաստանի ու Ադրբեջանի արտգործնախարարների հետ։
Նշվում է, որ Հայաստանի վարչապետն ու Ադրբեջանի նախագահն ընդունել են ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների առաջարկը՝ մոտ ապագայում ԵԱՀԿ ՄԽ հովանու ներքո հանդիպելու վերաբերյալ։
Համանախագահները դրական են գնահատել շփման գծում զոհերի բացակայության շարունակականությունը և ողջունել են ժողովուրդներին խաղաղության նախապատրաստելու վերաբերյալ տարածաշրջանում զարգացող քննարկումները։

Премьер Армении и президент Азербайджана согласились встретиться в ближайшее время – ОБСЕ
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ по карабахскому урегулированию по итогам встречи с премьер-министром Армении Николом Пашиняном в Ереване 20 февраля и президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым в Баку 21 февраля выступили с заявлением.
Как сообщает на официальном сайте ОБСЕ, посредники обсудили вопросы подготовки к встрече Н.Пашиняна и И.Алиева в ближайшее время, включая возможные темы для обсуждения.
Сопредседатели также провели обсуждения с министрами иностранных дел Армении и Азербайджана.
Отмечается, что премьер Армении и президент Азербайджана приняли предложение посредников о встрече в ближайшее время под эгидой сопредседателей Минской группы ОБСЕ.
Сопредседатели также положительно оценили продолжающееся отсутствие жертв на линии соприкосновения и приветствовали развивающиеся в регионе дискуссии о подготовке населения к миру.