Ինչ է պատմել Նակոլկա Շուշոն ԱԱԾ-ում. «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Փետրվարի 20-ին «ՊԵԿ նախկին ու ներկա փոխնախագահները՝ խոշոր բիզնեսի հետևում» վերտառությամբ հրապարակման մեջ անդրադարձել էինք մաքսազերծող նոր կազմակերպության՝ «Յունիսերվ»-ի ստեղծմանը՝ նախկին «Նորֆոլկի» փոխարեն։ Գրել էինք, որ հիմնադիրը ՊԵԿ նախկին փոխնախագահ Արա Գաբրիելյանն է, սակայն խոսում են, որ այժմյան փոխնախագահ Շուշանիկ Ներսիսյանն էլ (Նակոլկա Շուշո) առնչություն ունի, ինչին հաջորդեց Ներսիսյանի առաջարկն իրավապահներին, որ քննությամբ պարզվի, որ ինքը կապ չունի դրա հետ։
Մենք տեղեկացանք, որ ԱԱԾ-ն վարույթ է սկսել մաքսայինի հետ կապված, և օրերս ԱԱԾ է հրավիրվել Շ․ Ներսիսյանը ու երկար հարցաքննվել։ Մոտ 10 ժամ նրան պահել են ԱԱԾ-ում։ Մեզ ասացին, որ հնարավոր է դա կապված լինի մաքսայինում չարաշահումների հետ, որի արդյունքում որոշ պաշտոնյաներ ազատվել են աշխատանքից, սակայն չարաշահումներն իրավապահներին չեն ներկայացվել, և հնարավոր է՝ կա Ներսիսյանի մեղքը»:

«Грапарак»: Что рассказала «Наколка Шушо» в Службе национальной безопасности
Газета «Грапарак» пишет, что 20 февраля в публикации под заглавием «Бывшие и нынешние заместители председателей КГД стоят за крупным бизнесом» обратилась к созданию вместо компании «Норфолк» новой организации для растаможки «Юнисерв».
«Мы писали, что ее учредителем является бывший заместитель председателя Комитета государственных доходов Ара Габриелян, однако муссируется сведения о том, что пока этим занимается нынешний заместитель председателя КГД Шушаник Нерсисян («Наколка Шушо»). После этого последовало предложение Нерсисян сотрудникам правоохранительных органов провести расследование и выяснить, что она не связана с этим.
Как нам стало известно, Служба национальной безопасности начала производство в связи таможней и на днях Ш.Нерсисян пригласили в СНБ и долго допрашивали. Ее держали в СНБ около 10 часов. Нам сказали, что это может быть связано со злоупотреблениями, в результате чего некоторые должностные лица были уволены. Однако злоупотребления не были представлены сотрудникам правоохранительных органов и, возможно, в этом есть вина Нерсисян»,- пишет газета.