Էստոնիայի խորհրդարան է անցել հինգ կուսակցություն
Էստոնիայի խորհրդարան ընտրությունների արդյունքով անցել է հինգ կուսակցություն, հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով  հանրապետական ընտրական հանձնաժողովին։
Նշվում է, որ նախնական տվյալով՝ բոլոր ընտրատեղամասերում ձայների հաշվարկից հետո Բարեփոխիչների կուսակցությունը հավաքել է ձայների 28,8 տոկոսը, ինչը նրան 101 հնարավորից 34 մանդատի իրավունք է տալիս էստոնական խորհրդարանում, Ցենտրիստների կուսակցությունն ունի ձայների 23 տոկոսը (26 մանդատ), Պահպանողական ժողովրդական կուսակցությունը՝ 17,8 տոկոս (19 մանդատ), Isamaa կուսակցությունը՝ 11,4 տոկոս (12 մանդատ), Սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցությունը՝ 9,8 տոկոս (10 մանդատ)։

В эстонский парламент прошли пять партий
В эстонский парламент по итогам выборов прошли пять партий. Об этом информирует РИА Новости со ссылкой на республиканскую избирательную комиссию.
Отмечается, что, по предварительным данным, после подсчёта голосов на всех избирательных участках Реформистская партия набирает 28,8% голосов, что даёт ей право на 34 мандата в эстонском парламенте из 101 возможного, у Центристской партии 23% голосов (26 мандатов), у Консервативной народной партии — 17,8% (19 мандатов), у партии Isamaa — 11,4% (12 мандатов), у Социал-демократической партии — 9,8% (10 мандатов).