Իսկ չե՞ք ուզում Հայաստանը հռչակել Նիկոլստան. Շարմազանով
Անցյալ շաբաթը ռեկորդային էր խայտառակ իրադարձություններով, Facebook-յան իր էջում գրել է ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը։
«▪️Նախ, պարզվեց, որ ազգիս թավշյա վարչապետ Փաշինյանը պատրաստվում է առանց օրակարգի հստակեցման հանդիպել Ալիևի հետ: Դուշանբեի վերելակում անօրակարգ հանդիպման խայտառակ հետևանքները դեռ չենք մարսել:
▪️Նիկոլից իմացանք, որ Հայաստանում կան օտարերկրյա գործակալներ, որոնք զբաղված են քաղաքական գործունեությամբ:
Ուրեմն, Բրյուսել թռչելուց առաջ թող բարի լինի ցուցակը ներկայացնի՝ նոր թռչի ուր ուզում է: Եթե չներկայացրեց, ուրեմն գործ ունենք Փաշինյանի հերթական սուտ ու անպատասխանատու հայտարարության հետ:
▪️Նիկոլի նախարարներից մեկը հայտարարեց, որ մարզպետարանների աշխատակիցների 30 տոկոսը կկրճատվի, այսինքն՝ կզրկվեն հացի գումար վաստակելու հնարավորությունից:
▪️Հպարտ ու երջանիկ իշխանությունը քանդում է մայրաքաղաք Երևանի պատմական հուշարձաններից մեկը: Վանդալների ականջը կանչի:
▪️ԿԳ տխրահռչակ նախարարի հերթական ճնշումը՝ հեռացնել ԵՊՀ ռեկտոր Արամ Սիմոնյանին ձախողվեց:
▪️Չնայած Նիլոլի պնդումներին, թե Մարտի 1-ը բացահայտված է, պարզ դարձավ, որ ընդամենը սպեկուլյացիա է և առ այսօր որևէ մեղադրանք 10 զոհերի պահով առաջադրված չէ: Այստեղ ևս գործ ունենք Փաշինյանի հերթական ստի հետ:
▪️Նիկոլամերձ շրջանակներում առաջարկում են ապրիլի 23-ը հռչակել Քաղաքացու օր:
Շատ համեստ չե՞ք, հպարտներ ջան: Միանգամից հռչակեք Փաշինյանին ցմահ տիրակալ, իսկ երկիրն էլ վերանվանեք Նիկոլստան:
Հ.Գ. Եթե ապրիլի 23-ը ցանկանում եք նշել, ապա հուշեմ... 1920թ. ապրիլի 23-ին Արցախի հայերի 9-րդ համագումարը Արցախը հռչակել է Հայաստանի Հանրապետության անբաժան մաս։

Last week was full of record number of shameful events, spokesperson for the Republican party Eduard Sharmazanov wrote in Facebook.
“First it appeared that my nation’s velvet prime minister Pashinyan is planning to have meeting with Aliyev without specifying the agenda while we have not digested the shameful consequences of the meeting without agenda in Dushanbe elevator.
We have learnt from Nikol that there are foreign agents in Armenia dealing with political activity. So, let him be so kind to present their list before departing for Brussels and then go wherever he wants. If he does not present it, it means we are dealing with Pashinyan’s regular lies and irresponsible statements.
One of the Nikol’s ministers stated that 30% of staff of governor’s offices will be cut, which means they will be deprived of opportunity to earn for bread.
Proud and happy authorities destroy one of the historic monuments in Yerevan.
The regular pressure of the notorious education and science minister aimed at sacking YSU rector Aram Simonyan failed.
Despite Nikol’s claims that March 1 has been revealed, it has become clear that it is just a speculation and till now no charges have been brought for the murder of 10 victims. Here we again deal with Pashinyan’s lies.
Circles close to Nikol offer to declare April 23 Day of Citizen. Aren't you very modest, our proud ones? You would better declare Pashinyan life-long ruler and rename the country Nikolstan,” Sharmazanov wrote.
“If you want to celebrate April 23, I would like to hint you that on April 23, 1920 the 9th Congress of Artsakh Armenians declared Artsakh as inseparable part of Armenia. This is much more important than the invasion of power by the proud,” Sharmazanov concluded.