Արարատ Միրզոյանը խոստացավ՝ շուտով ԱԺ օրակարգը հագեցած կլինի
7-րդ գումարման ազգային ժողովի 2-րդ նստաշրջանը մեկնարկեց ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի պարզաբանումներով։
«Լրատվամիջոցներում անդրադարձ էր եղել այն մասին, որ մեր նստաշրջանի օրակարագը հագեցած չէ։ Ես ուզում եմ ասել, որ սա օբյեկտիվ պատճառներ ունի. Նախևառաջ նախկինում Ազգային ժողովի ընտրությունները տեղի էին ունենում մայիսին և մինչև այս փուլին հասնելը Ազգային ժողովն ունենում էր 3 ամիս ժամանակ ու այդ ընթացքում բավականին հարցեր էին կուտակվում ու օրակարգ էր հասունանում։ Այս դեպքում մենք աշխատանքները սկսել ենք ընտրություններից մեկ ամիս հետո ու ընթացք չի եղել օրակարգը հագեցնելու», - ԱԺ ամբիոնից հայտարարեց Արարատ Միրզոյանը։
Նա նկատեց, որ շատ օրինագծեր կան, որոնք քննարկումների տարբեր փուլերում են ու վստահեցրեց, որ խորհրդարանը շուտով կունենա հագեցած օրակարգ։
7-րդ գումարման Ազգային ժողովի 2-րդ նստաշրջանի օրակարգում ընդգրկված է պարտադիր քննարկման 2 օրինագիծ և գլխադասային հանձնաժողովների կողմից բացասական եզրակացություն ստացած 3 օրինագիծ։ Այս նախագծերը բոլորն էլ ընդգրկվեցին ԱԺ այսօր մեկնարկած քառօրյա նիստերի օրակարգ։

The second session of the National Assembly of 7th convocation kicked off today. Opening the session, NA chairman Ararat Mirzoyan said that some media outlets noted that the agenda of the session is not full.
“I want to say that this has objective reasons. First previously the parliamentary elections were taking place in May and before reaching this phase the NA had 3 month time to gather full agenda. In our case we have started the works a month after the elections and there was no procedure to form full agenda,” he said.
He noted that there are many bills which are in different stages of discussion and soon the parliament’s agenda will be very full.
The second session agenda has 2 bills for mandatory discussion and 3 bills which have received negative conclusions.