«Իրատես». Անշարժ գույքի խոշոր գործակալություններին հրահանգավորել են` շուկայում գների արհեստական աճի ցուցանիշներ հրապարակել
05/03/2019 10:00
«Իրատես» թերթը գրում է. «Չնայած «քայլողների» իշխանությունն ամեն ինչ անում է ցույց տալու, որ Հայաստանը դարձել է երկիր դրախտավայր, բայց... Ժողովրդական իմաստությունը փաստում է. «մախաթը պարկում չես թաքցնի»: Ասել է` հայտարարությունից անդին կա իրականություն, որը շատ ավելի տխուր է: Իսկ ավելի ստույգ` Նիկոլ Փաշինյանի վարչապետ կարգվելուց հետո անշարժ գույքի խոշոր գործակալություններին հրահանգավորել են` շուկայում գների արհեստական աճի ցուցանիշներ հրապարակել: Նպատակը` հանրությանը ցույց տալ, թե «հեղափոխությունից» հետո հայրենադարձություն կա, ըստ այդմ` նաև անշարժ գույքի գների բարձրացում: Իսկապես որ ճիշտ են ասում` «իրավիճակ է փոխվել»...
Եվ այնպես է «փոխվել», որ մարդիկ երազում են օր առաջ փախչել քաոսի վերածվող հայրենիքից։ Երազում են նաև նրանք, ովքեր ընդամենը 10 ամիս առաջ համոզված պնդում էին, թե Հայաստանից դուրս չեն պատկերացնում իրենց կյանքը։ Վկա` Արմեն Մարտիրոսյան քաղաքական գործչի օրինակը»:

«Иратес»: Крупным агентствам недвижимости поручено публиковать показатели искусственного роста цен на рынке
05/03/2019 11:30
Газета «Иратес» пишет, что несмотря на то, что власть «шагающих» делает все возможное, чтобы показать, что Армения стала райской страной, однако… Народная мудрость гласит: «Шило в мешке не утаишь». Что значит, помимо заявлений есть действительность, которая на много печальнее.
«А точнее, после назначения Никола Пашиняна премьер-министром крупным агентствам недвижимости поручено публиковать показатели искусственного роста цен на рынке недвижимости. Цель – показать общественности, будто после "революции" началась репатриация, и посему растут также цены на недвижимость. На самом деле, как говорится,  "ситуация изменилась" …
И настолько "изменилась", что люди мечтают как можно скорее сбежать из родины, жизнь у которой превращается в хаос. Мечтают даже те, кто всего лишь десять месяцев назад уверенно утверждал, что за пределами Армении не представляют их жизнь. Свидетельство – пример политического деятеля Армен Мартиросян», - пишет газета.