Պակիստանի զինված ուժերը Քաշմիրում կրկին հրադադարի ռեժիմը խախտել են
Պակիստանի զինված ուժերն ըստ Հնդկաստանի բանակի, չորեքշաբթի լույս գիշերը վիճելի Քաշմիրում կրկին հրադադարի ռեժիմը խախտել են՝ գնդակոծելով հնդիկ զինվորականների դիրքերը, տուժել է մեկ մարդ:
Երկրի պաշտպանության նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչը լրագրողներին հայտնել է, որ ականանետերի և հրազենի կիրառմամբ գնդակոծությունը վերականգնվել է երեքշաբթի երեկոյան, տեղական ժամանակով մոտ 22:30-ին Սունդերբանի շրջանում: «Դրանք շարունակվել են մինչեւ չորեքշաբթի մոտ 04:30: Մեր զինված ուժերը այս ագրեսիային վճռական պատասխան են տվել»,- նշել է նա:
Նա տեղեկացրել է, որ փոխհրաձգություններ են գրանցվել նաեւ Նոուշեր և Պունչ շրջաններում: Հնդկաստանի ՊՆ ներկայացուցչի խոսքով՝ Քաշմիրի Պակիստանին վերահսկողության տակ գտնվող հատվածում տուժել է մեկ հնդիկ զինվոր:
Վերջին շրջանում Քաշմիրում, որին հավակնում են Հնդկաստանն ու Պակիստանը, իրադրությունը զգալիորեն լարվել է: Դրա պատճառը մահապարտի հարձակումն էր, որը փետրվարի 14-ին Հնդկաստանի Ջամու և Քաշմիր նահանգում ինքնապայթեցում էր կատարել ռազմականացված ոստիկանության ավտոշարասյան մոտ: Ահաբեկչության հետևանքով զոհվել էր 45 մարդ:

At least 16 killed in bomb, gun attack in eastern Afghanistan
Suicide bombers and gunmen attacked a construction company office in the Afghan city of Jalalabad on Wednesday killing 16 employees of the Afghan company, a provincial official said.
The attack began when two suicide bombers set off their explosives outside the company office and gunmen then opened fire, said Attaullah Khogyani, a spokesman for the governor of Nangarhar province.
As well as the 16 dead at the company, including several of its guards, five attackers were killed - the two bombers and three gunmen, he said.
There was no immediate claim of responsibility.
Jalalabad is the capital of Nangarhar province, which is on the border with Pakistan.
It has become the main stronghold in Afghanistan of Islamic State, which has grown into one of Afghanistan’s most dangerous militant groups since it appeared around the beginning of 2015.
Sohrab Qaderi, a provincial council member in Nangarhar said four employees of the company were taken to hospital and were in critical condition.