«Հրապարակ». «Զորաշենն» իրականում պատկանում է կալանավորված Ադյանին․ նրա մեքենայից դիալիզի ապարատներ են հայտնաբերվել
06/03/2019 09:48
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Լուրեր կան, որ դիալիզի բիզնեսի գործով մեղադրվող ՊՎԾ պաշտոնյա Սամվել Ադյանին և եղբորը ՊՎԾ-ում պաշտոն ստանալու հարցում Դուք եք օգնել․ երեկ մեր լրագրողը հարցրել է «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր, ՊՎԾ պետի նախկին տեղակալ Հայկ Սարգսյանին։
«Ես որևիցե մեկին աշխատանքի չեմ տեղավորել»։ Ճանաչո՞ւմ եք նրանց։ «Ոչ»։ Հայկ Սարգսյանն ասել է, որ Ադյան եղբայրներն իր կուրացիայի տակ չեն աշխատել, ինքը կդժվարանա կարծիք հայտնել։
Հիշեցնենք, որ օրերս ԱԱԾ-ն ձերբակալեց ՊՎԾ վերահսկողական վարչության բաժնի պետ Սամվել Ադյանին և ևս 2 հոգու, որոնք կասկածվում են կահույքի բիզնեսով զբաղվող «Զորաշեն» ընկերությանը դիալիզի ոլորտում ներդնելու մեջ։ Ի դեպ, ըստ լուրերի, «Զորաշենն» իրականում պատկանում է կալանավորված Ադյանին․ նրա մեքենայից դիալիզի ապարատներ են հայտնաբերվել»:

«Грапарак»: Компания «Зорашен» в действительности принадлежит арестованному Адяну, в его машине обнаружены аппараты для гемодиализа
06/03/2019 11:11
Корреспондент газеты «Грапарак» обратился к депутату фракции «Мой шаг», бывшему заместителю начальника Государственной контрольной службы Айку Саркисяну с вопросом:
«Муссируются слухи о том, что Вы помогли обвиняемому по делу о бизнесе материалов для диализа чиновнику Государственный контрольной службы Самвелу Адяну и его брату в вопросе получения должностей в ГКС?
«Я никого на работу не устраивал», - ответил он.
Вы знакомы с ними? «Нет», - ответил Айк Саркисян.
Он сказал, что братья Адян не работали под его кураторством, посему ему сложно выразить мнение.
Напомним, Служба национальной безопасности на днях арестовала начальника контрольного управления ГКС Самвела Адяна и еще двух лиц, которые подозреваются  во внедрении в сферу диализа занимающейся бизнесом мебели компании «Зорашен». Кстати, согласно слухам, в действительности компания «Зорашен» принадлежит арестованному Адяну, в его машине обнаружены аппараты для гемодиализа.