Boeing-ը աղետի հետևանքով չեղյալ է հայտարարել նոր ինքնաթիռի շնորհանդեսը
Ethiopian Airlines-ի ավիաաղետի պատճառով Boeing ընկերությունը չեղյալ է հայտարարել նոր Boeing-777X-ի շնորհանդեսը, որը նշանակված էր մարտի 13-ին: Այս մասին РИА Новости- հայտնել է ընկերության ներկայացուցիչը:
Boeing 737 Max 8 ինքնաթիռը աղետի Է ենթարկվել կիրակի  առավոտյան Եթովպիայի մայրաքաղաք Ադիս Աբեբայից 60 կմ հարավ-արևմուտք ընկած Բիշոֆտու քաղաքի շրջանում: Օդանավն ուղևորվում էր Նայրոբի և ընկել է թռիչքից վեց րոպե անց: Ընդհանուր առմամբ՝ ավիաաղետի զոհ է դարձել 157 մարդ, այդ թվում՝ 149 ուղևոր և անձնակազմի ութ անդամ:

Boeing отменила презентацию нового самолета из-за авиакатастрофы в Эфиопии
Boeing после катастрофы самолета в Эфиопии отказалась от проведения презентации новейшего летательного аппарата Boeing 777X, запланированную на 13 марта. Об этом РИА Новости рассказал источник в компании.
Утром в воскресенье самолет Boeing 737 Ethiopian Airlines с 157 человек на борту, включая восемь членов экипажа, потерпел крушение близ эфиопского города Дэбрэ-Зэйт. Жертвами катастрофы стали, в частности, трое россиян. Крушение стало вторым для самолетов этого типа.
Собеседник агентства выразил глубокое сожаление в связи с инцидентом и заявил, что на данный момент авиакомпания ставит в приоритете поддержку клиентов.