ԼՀԿ-ն նպատակ ունի արտախորհրդարանական ուժերի ձայնը լսելի դարձնել ԱԺ ամբիոնից. Գորգիսյան
ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունն այս պահի դրությամբ արտախորհրդարանական ուժերից հանդիպել է միայն ՀՅԴ-ի հետ, Aysor.am-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց խմբակցության քարտուղար Գևորգ Գորգիսյանը՝ հիշեցնելով, որ խորհրդարանական ընտրություններից հետո ծրագրված հանդիպումները նպատակ ունեն չընտրված ուժերի ձայնը լսելի դարձնել խորհրդարանում։
Նա միաժամանակ նշեց, որ արտախորհրդարանական ուժերի հետ հանդիպումները շարք չարժե որակել, որովհետև հստակ օրակարգ և քաղաքական ուժերի հետ հանդիպումների հերթականություն սահմանված չէ։
«Ընտրություններից հետո մենք հայտարարել էինք, որ պատրաստ ենք հանդիպել և լսել Ազգային ժողովից դուրս մնացած ուժերին։ Առայժմ հանդիպում կայացել է միայն Դաշնակցության հետ։ Կոնկրետ պլանավորված հերթականություն դեռ չկա», - ասաց Գևորգ Գորգիսյանը։
Հարցին՝ ո՞րն է արտախորհրդարանական ուժերի հետ հանդիպումների վերջնական նպատակը, պատգամավորը պատասխանեց՝ վերջիններիս տեսակետները, ԼՀԿ-ի տեսակետների հետ համընկնելու դեպքում, դրանք հնչեցնել ԱԺ-ի ամբիոնից։
Նաև հետաքրքրվեցինք՝ արդյոք ՀՅԴ-ի հետ հանդիպման ընթացքում հետաքրքիր առաջարկներ ստացվել են։
Գևորգ Գորգիսյանն ի պատասխան նկատեց, որ սա ընդամենն առաջին՝ համագործակցության պատրաստակամության հանդիպում է եղել։

Bright Armenia faction wants to make voice of non-parliamentary forces heard from NA tribune
Bright Armenia faction as of the moment has met with only one non parliamentary force – Armenian Revolutionary Federation-Dashnaktsutiun, secretary of the faction Gevorg Gorgisyan said, speaking to Aysor.am and adding that the goal of such meetings is to make the voice of the non-parliamentary forces heard in the parliament.
At the same time he noted that these meetings should not be qualified as there is no clear agenda of the meeting with the political forces.
“After the elections we have stated that we are ready to meet and hear the forces which were left out of the parliament. As of now we met only with ARF-D. There is no clear schedule of the meetings,” Gorgisyan said.
As to which the final goal of such meetings is, the MP said if the positions of the non-parliamentary forces coincides with the one of the Bright Armenia party to voice them from the NA tribune.
As to whether the ARF-D has forwarded any interesting proposals at the meeting, Gorgisyan said it was just first meeting aimed to show readiness of cooperation.