ՆԱՏՕ-ն շարունակում է Հայաստանի համար կարևոր գործընկեր լինել. Լևոն Այվազյան
ՆԱՏՕ-ն շարունակում է Հայաստանի համար կարևոր գործընկեր մնալ, այսօր «ՆԱՏՕ-ի շաբաթվա» մեկնարկին լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության վարչության պետ Լևոն Այվազյանը:
«Համագործակցությունը բավականին արդյունավետ շարունակվում է բազմաթիվ ոլորտներում: Ունենք մի քանի ուղղություն, որտեղ ՆԱՏՕ-ն մեզ տրամադրում է փորձագիտական խորհրդատվություն», - ասաց Լևոն Այվազյանը:
Նա ընդգծեց` Հայաստանը շարունակելու է համագործակցությունը ՆԱՏՕ-ի հետ նաև խաղաղապահ առաքելությունների շրջանակում:
«Շարունակում ենք նաև ավելացնել մեր փոխգործունակ կարողությունները ՆԱՏՕ- անդամ երկրների Զինված ուժերի հետ», - ասաց Լևոն Այվազյանը:

NATO remains important partner for Armenia
NATO remains an important partner for Armenia, head of Defense Ministry’s defense policy department Levon Ayvazyan told the reporters today, before the launch of NATO Week in Armenia.
“The cooperation continues effectively in numerous sectors. We have few directions where NATO provides us expertise consultation,” Ayvazyan said.
He stressed that Armenia will continue cooperation with NATO in the sidelines of peacekeeping mission as well.
“We continue increasing the volume of our partnership with the armed forces of NATO member states,” Ayvazyan said.