Որևէ հնարավոր փոփոխություն բանակցությունների ձևաչափում պետք է ընդունելի լինի բոլոր կողմերի համար. Լայչակ
13/03/2019 11:49
Հայաստանի կառավարությունն է որոշելու ձևաչափերը, Երևանում լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Սլովակիայի արտաքին գործերի նախարար Միրոսլավ Լայչակը՝ պատասխանելով հարցին, թե ո՞վ ու ինչպե՞ս պետք է ներկայացնի Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդին։
«Որևէ հնարավոր փոփոխություն բանակցությունների ձևաչափում պետք է ընդունելի լինի բոլոր կողմերի համար», - ասաց նա։
Միրոսլավ Լայչակն ընդգծեց՝ բավարար ժամանակ հատկացրել են այս խնդիրների քննարկման համար։
«Վստահ եմ, որ Հայաստանի կառավարությունը ճիշտ բանաձևն ունի բանակցություններ շարունակության վերաբերյալ համապատասխան ձևաչափում», - ասաց ԵԱՀԿ գործող նախագահը։

Изменение формата переговоров по Карабаху должно быть приемлемо для всех сторон - ОБСЕ
Любое изменение формата переговоров по Карабаху должно быть приемлемо для всех сторон, заявил действующий председатель ОБСЕ, глава МИД Словакии Мирослав Лайчак, отвечая на вопрос, кто и как должен представлять Нагорный Карабах в переговорах.
По его словам, существует процесс, который проводится в соответствии с традициями, и может приводить к конкретным результатам.
«Правительство Армении должно решить форматы. Но любые возможные изменения в формате переговоров должны быть приемлемы для всех сторон», - сказал М.Лайчак на пресс-конференции в Ереване.
«Уверен, что у правительства Армении есть правильная формула для продолжения переговоров», - заявил он.