Ռոբերտ Քոչարյանը ելույթով հանդես կգա. Ռուբեն Սահակյան
Լրագրողները այսօր ՀՀ երկրորդ նախագահի փաստաբան Ռուբեն Սահակյանից հետաքրքրվեցին՝ արդյոք Ռոբերտ Քոչարյանը պատրաստվում է դատարանում ելույթով հանդես գալ։
«Կարծում եմ՝ այո, նա միշտ էլ ելույթով հանդես է եկել, չի թաքցրել այն, ինչ կա։ Առաջին իսկ նիստում նա մի չքնաղ ելույթ ունեցավ։ Նա, օրինակ, իր ելույթում ասել է, որ ինքը ճիշտ է եղել, երբ հրավիրել է խորհրդակցություն՝ իմանալով հանդերձ, որ բանակին փորձում են ներգրավել քաղաքական գործընթացների մեջ, որ Երկրապահը ոտքի է կանգնել և փորձում է միանալ ժողովրդին։ Հավանաբար, լսած կլինեք, որ խոսքը գնում է գեներալ Մանվելի, գեներալ Մելքոնյանի մասին։ Ռոբերտ Քոչարյանն ասում է՝ ես ժողով եմ արել և ասել, որ բանակը չներքաշվի քաղաքական գործընթացներին», - ասաց փաստաբանը։
Հարցին՝ ի վերջո ինչո՞ւ իրենց չի հաջողվում հասնել ՀՀ երկրորդ նախագահի խափանման միջոցի փոփոխության, Սահակյանը հարցով պատասխանեց՝ իսկ երբ է փաստաբաններին հաջողվել այդքան հեշտ հասնել արդարության՝ ոչ մի իշխանության օրոք։

Armenia’s second president to deliver speech at court: attorney
Armenia’s second president Robert Kocharyan will more probably come up with a speech in the court, attorney Ruben Sahakyan told the reporters today.
“I think, he will deliver a speech, he has always spoken openly and presented everything. He delivered a speech at the very first court hearing. He said he did right when he convened consultation knowing that an attempt was being made to engage army into political processes when Yerkrapah volunteers, general Manvel in particular stated about joining the people. Robert Kocharyan said that he conducted a consultation for the army not to get engaged into political processes,” the attorney said.
Asked why they do not succeed in changing preventive measure of Armenia’s second president, Sahakyan said, “When have the attorneys succeeded to reach justice easily – during no one’s ruling.”