Ոստիկանները երեք ցուցարարի ուժով հեռացրին փողոցից ու նստեցրեցին ոստիկանական մեքենան (Լուսանկարներ, տեսանյութ)
14/03/2019 12:40
Թումանյան-Մաշտոց խաչմերուկում լարված իրավիճակ է:
Aysor.am-ի թղթակիցը տեղեկացնում է, որ րոպեներ առաջ ոստիկանները երեք հոգու ուժով հեռացրին փողոցից ու նստեցրեցին ոստիկանական մեքենան:
Ոստիկանության լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից Aysor.am-ի թղթակցին ասացին, որ այս պահին ոստիկանության բաժիններ բերման ենթարկված քաղաքացիներ չկան։
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ այսօր առավոտից վերսկսվել են Օպերայի հարակից տարածքի սրճարանների ապամոնտաժման աշխատանքները:
Մոտ մեկ ժամ է՝ Օպերայի հարակից տարածքի սրճարանների սեփականատերերն ու աշխատակիցները մասամբ փակել են Թումանյան փողոցի և Մաշտոց պողոտայի խաչմերուկը: Ոստիկանները փորձում են հեռացնել նրանց տարածքից:

Полицейские силой удалили с проезжей части трех митингующих, посадили их в полицейскую машину и увезли
В центре Еревана, на перекрестке проспекта Маштоца и улицы Туманяна – напряженная ситуация.
Как передает с места корреспондент Aysor.am, немногим ранее полицейские силой удалили с проезжей части трех участников сидячей акции. Они посадили их в полицейскую машину и увезли.
В пресс-службе полиции корреспонденту Aysor.am сообщили, что в данный момент подвергнутых приводу в отделения полиции граждан нет.
Ранее сообщалось, что сегодня с утра мэрия Еревана начала работы по демонтажу кафе в центре Еревана, на прилегающей к зданию Национального академического театра оперы и балета им. Александра Спендиаряна территории.
Примерно около часа собственники и сотрудники демонтируемых вокруг Оперного театра кафе частично перекрыли перекресток проспекта Маштоца и улицы Туманяна. Полицейские пытаются освободить проезжую часть.