Ոստիկանները ներս մտան, առանց մի բան ասելու ինձ գցեցին գետնին. «Ջազվեի» աշխատակցուհի (Տեսանյութ)
Ազատության հրապարակում շարունակվում են Օպերայի հարակից տարածքի սրճարանների ապամոնտաժման դեմ բողոքի ցույցերը:
Քիչ առաջ «Ջազվեի» աշխատակցուհիներից մեկը մոտեցավ Aysor.am-ին թղթակցին, ցույց տվեց ձեռքի վնասվածքն ու պատմեց, որ ինքը գտնվել է սրճարանի ներսի հատվածում ու ոստիկաններն առանց զգուշացման սկսել են այնտեղ եղած մարդկանց հրելով դուրս բերել տարածքից:
«Մոտեցան ոստիկանները, առանց ոչ մի բան զգուշացնելու՝ գցեցին գետնին, քաշեցին, որ դուրս հանեն», - ասաց նա:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ ցուցարարների հետ հանդիպել էր Կենտրոնի թաղապետ Վիկտոր Մնացականյանը: Այս պահին թաղապետը ժամանակավոր հեռացել է Ազատության պողոտայից՝ քաղաքապետարանում հարցի շուրջ քննարկումներ իրականացնելու համար: Ազատության պողոտայում են նաև ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանն ու խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը, ովքեր պնդում են, որ քաղաքացիների նկատմամբ բռնի ուժ կիրառելն անթույլատրելի է:
Ավելի վաղ Հերացի թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոցից Aysor.am-ին տեղեկացրել էին, որ Մաշտոցի պողոտայի բողոքի ակցիայի ընթացքում արձանագրված միջադեպի արդյունքում հիվանդանոց են տեղափոխվել 1 ոստիկան և 1 քաղաքացի:

Полицейские вошли, не предупредив, свалили меня на землю – сотрудница кафе «Джазве» (Видео)
На Театральной площади (площадь Свободы) продолжаются акции протеста против демонтажа кафе на территории, прилегающей к зданию Национального академического театра оперы и балета им. Александра Спендиаряна.
Немногим ранее одна из сотрудниц кафе «Джазве» подошла к корреспонденту Aysor.am и, показав рану на руке и разорванную куртку, рассказала, что находилась во внутренней части кафе, когда полицейские без предупреждения начали силой выталкивать оттуда людей.
«Подошли полицейские, не предупредив, ничего не сказав, свалили на землю, растолкали и выкинули оттуда», - сказала она.
Напомним, ранее с протестующими встретился руководитель административного района Кентрон Виктор Мнацаканян. Сейчас руководитель района временно удалился с площади для обсуждения вопроса в мэрии Еревана. На Театральной площади находятся также секретарь фракции «Процветающая Армения» Армен Абовян  и депутат фракции Наира Зограбян, которые утверждают, что применении грубой силы к гражданам недопустимо.
Ранее Aysor.am сообщили в Первой клинической больнице, что во время акции протеста против демонтажа ряда кафе на территории, прилегающей к зданию Оперного театра в Ереване, один полицейский и один гражданский получили ранения и госпитализированы.