Facebook-ի թոփ-մենեջերները լքում են իրենց պաշտոնը
Ամերիկյան Facebook ընկերության՝ համանուն սոցիալական ցանցի սեփականատիրոջ հանգուցային թոփ-մենեջերներից մեկը՝ Քրիս Քոքսը, հեռանում էիր պաշտոնից, հայտնում է ТАСС-ը:
«Մեծ տխրությամբ ձեզ հայտնում եմ, որ ընկերությունում 13 տարի աշխատելուց հետո որոշել եմ հեռանալ», -  գրել է Քոքսն իր Facebook-յան էջում:
Նա չի պարզաբանել, թե հատկապես ինչու է թողնում ընկերությունը, նաև շնորհակալություն է հայտնել իր ղեկավար Մարկ Ցուկերբերգին:
Բացի այդ, Ցուկերբերգը հինգշաբթի հայտարարել էր Քրիս Դենիելի պաշտոնաթողության մասին, որը պատասխանատու էր Facebook-ին պատկանող WhatsApp մեսենջերի համար:
Չորեքշաբթիից հինգշաբթի ընկած ժամանակահատվածում լուրջ խափանում էր տեղի ունեցել Facebook-ի հավելվածների աշխատանքում: Առանձին օգտատերերի համար Facebook և Instagram սոցիալական ցանցերը, նաև WhatsApp-ն անհասանելի էին մի քանի ժամ:

В Facebook после серьезного сбоя в работе приложений уходят в отставку два топ-менеджера
Один из ключевых топ-менеджеров американской компании Facebook, владеющей одноименной социальной сетью, Крис Кокс уходит в отставку со своего поста.
"С глубокой грустью сообщаю вам, что после 13 лет работы в компании я решил уйти из нее", - написал Кокс в четверг в своем Facebook. Он не пояснил, почему именно покидает компанию, а также выразил признательность Марку Цукербергу.
Цукерберг также заявил в четверг об отставке Криса Дэниела, который отвечает за мессенджер WhatsApp, принадлежащий Facebook.
Со среды на четверг в работе приложений, которыми владеет Facebook, имел место серьезный сбой. Для некоторых пользователей соцсети Facebook и Instagram, а также WhatsApp были недоступны в течение нескольких часов.