«Ջազզվե Օպերայում» ապրիլ-հոկտեմբերի ամիսներին աշխատել է 70 անձ. Ընկերությունը հերքում է տարածել
Ի պատասխան ձեր հարցումների, հայտնում ենք, որ տեղեկությունը, թե «Ջազզվե Օպերայում» գրանցված է ընդամենը 1 աշխատակից չի համապատասխանում իրականությանը։
Քաղաքապետարանի որոշ պաշտոնյաներ և լրատվամիջոցներ, հիմք ընդունելով 1000plus.am կայքի տվյալներն առ այն, որ «Համանվագ ՍՊԸ»-ում գրանցված է 1 աշխատակից, ակնհայտ սխալ դատողություններ են արել՝ հանրության մոտ ստեղծելով տպավորություն, թե այդ 1 աշխատակիցը գրանցված է «Ջազզվեում»։
Բանն այն է, որ «Համանվագ ՍՊԸ»-ն պարզապես հողատարածք է վարձակալությամբ հանձնում «Ջազզվե»-ին և որևէ առնչություն չունի սրճարանի գործունեության հետ: Հետևաբար, «Ջազզվեի» աշխատակիցների թվի մասին պատկերացում կազմելու համար անհրաժեշտ է ուսումնասիրել «Ջազզվե»-ում, այլ ոչ թե «Համանվագ ՍՊԸ»-ում գրանցված աշխատակիցների թիվը:
Հայտնում ենք, որ «Ջազզվե» սրճարանների ցանցում ապրիլ-հոկտեմբեր ամսիներին աշխատել է 140-150 անձ, իսկ «Ջազզվե Օպերայում» նույն ժամանակահատվածում աշխատել է 70 անձ: Սրճարանը գործում է 24 ժամ և մեր կողմից մշտապես իրականացվում են բոլոր անհրաժեշտ միջոցները ՀՀ աշխատանքային օրենսգրքի դրույթների պահպանման համար:
Ավելին, 2018 թվականի սեպտեմբերին Պետական եկամուտների կոմիտեն համապատասխան ուսումնասիրություններ է իրականացրել «Ջազզվե ՍՊԸ»-ում և որևէ խախտում չի արձանագրել։ Ուստի հորդորում ենք զերծ մնալ կեղծ տեղեկություններ տարածելուց»:

В апреле-октябре в кафе «Джазве Опера» работало 70 человек – компания распространила опровержение
Компания «Джазве» распространила опровержение, в котором отмечается, что сведения о том, что в кафе «Джазве Опера» зарегистрирован только один сотрудник, не соответствует действительности.
«Некоторые должностные лица мэрии и средства массовой информации, приняв за основание данные сайта 1000plus.am о том, что в ООО «Аманваг» зарегистрирован только 1 сотрудник, сделали явно неправильные выводы, создав у общественности впечатление, будто этот 1 сотрудник зарегистрирован в «Джазве».
Дело в том, что ООО «Аманваг» только сдает в аренду земельный участок «Джазве» и не имеет какого-либо отношения к деятельности кафе. Следовательно, чтобы составить впечатление о сотрудниках кафе «Джазве» необходимо изучить число сотрудников, зарегистрированных в кафе «Джазве», а не в ООО «Аманваг».
Сообщаем, что в сети кафе «Джазве» в апреле-октябре работало 140-150 человек, а в «Джазве Опера» в тот же период работало 70 человек. Кафе работает 24 часа и с нашей стороны постоянно осуществляются все необходимые мероприятия для соблюдения положений Трудового кодекса.
Более того, в сентябре 2018 года Комитет государственных доходов провел соответствующие проверки в ООО «Джазве» и каких-либо нарушений не зафиксировал. Посему призываем воздержаться от распространения дезинформации», - говорится в распространенном заявлении.