Ոչ ոք պետությանը գումար չի նվիրում, նրանք վերադարձնում են պետությունից գողացված գումարները. ԱԱԾ տնօրեն
22/03/2019 11:29
Հայտարարությունները, թե որոշ անձինք պետությանը գումարներ են նվիրում, չի համապատասխանում իրականությանը, այսօր ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում ասաց Ազգային անվտանգության ծառայության ղեկավար Արթուր Վանեցյանը։
«Տեղեկություններ են տարածվում, թե որոշ անձինք պետությանը նվիրում են գումարներ։ Դա այդպես չէ, նրանք վերադարձնում են պետությունից վերցրած, գողացված գումարները», - հայտարարեց Ա.Վանեցյանը։
Հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանի հարցին, թե դրանք կատարվում են օրենքի սահմաններում, այնպես չէ՞, ԱԱԾ տնօրենը դրական պատասխան տվեց:
Ա.Վանեցյանը հստակ անուններ չմատնանշեց, բայց ամենայն հավանականությամբ, խոսքը Ալեքսանդր Սարգսյանի մասին է։ Նշենք, որ վերջինը, ըստ պաշտոնական հաղորդագրության, պետությանն է փոխանցել 19 մլն դոլար։

Никто государству денег не дарит, осуществляется процесс возвращения украденных средств – глава СНБ Армении
22/03/2019 11:36
Заявления о том, что некоторые лица дарят государству какие-то суммы, не соответствуют действительности, заявил директор Службы национальной безопасности Армении Артур Ванецян.
«Распространяются сведения, что некоторые лица дарят государству суммы. Это не так. Они возвращают украденные у государства деньги», - сказал А.Ванецян на заседании парламентской комиссии по обороне и безопасности.
Руководитель комиссии Андраник Кочарян поинтересовался у А.Ванецяна, осуществляется ли весь процесс в рамках закона, на что глава СНБ Армении дал положительный ответ.
Отметим, что А.Ванецян не назвал конкретных имен, однако, по всей вероятности, речь идет в том числе о брате экс-президента Армении Сержа Саргсяна Александре Саргсяне, которые передал государству 19 млн долларов.