Նիկոլ Փաշինյանը Ենոքավանում ոչ ֆորմալ հանդիպում է ունեցել Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեի հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Վրաստանի կառավարության ղեկավար Մամուկա Բախտաձեն մարտի 24-ին ոչ ֆորմալ հանդիպում են ունեցել Տավուշի մարզի Ենոքավան համայնքում:
Զրուցակիցները քննարկել են հայ-վրացական հարաբերությունների օրակարգային տարբեր հարցեր, անդրադարձել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ թեմաների:
Նիկոլ Փաշինյանը և Մամուկա Բախտաձեն ընդգծել են հայ-վրացական հարաբերությունների կարևորությունը բոլոր ոլորտներում և համոզմունք հայտնել, որ հետագա ակտիվ փոխգործակցութունը կնպաստի երկու հարևան ու բարեկամ պետությունների միջև մի շարք ուղղություններով համագործակցության զարգացմանն ու ընդլայնմանը:
Այս համատեքստում, կողմերը կարևորել են ոչ միայն պաշտոնական, այլ նաև նման ոչ ֆորմալ հանդիպումների հաճախակի անցկացումը:
Նիկոլ Փաշինյանի և Մամուկա Բախտաձեի նախորդ ոչ ֆորմալ հանդիպումը տեղի էր ունեցել ընթացիկ տարվա հունվարի 15-ին` Վրաստանի Բոլնիսի քաղաքում:

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan had an informal meeting on March 24 with the head of Georgian government Mamuka Bakhtadze in Yenokavan community, Tavush region.
The interlocutors discussed a number of issues on Armenian-Georgian cooperation agenda, referred to topics of mutual interest.
Pashinyan and Bakhtatdze stressed the significance of Armenian-Georgian relations in all the sectors and expressed conviction that the future intensive partnership will contribute to the development and enhancement of cooperation between the two neighbor and brotherly states in a number of directions.
In this pre-context, the parties attached significance to not only frequent formal but also informal meetings.
The previous informal meeting between the prime ministers of the two countries took place on January 15, in Georgia’s Bolnis town.