Այս ընթացքում կառավարությունը որևէ մեկից բիզնես չի խլել և տվել ուրիշի. ՀՀ վարչապետ
Մենաշնորհները Հայաստանի Հանրապետությունից պետք է արմատախիլ արվեն, և այս ոլորտում մենք շատ կոնկրետ հաջողություններ ունենք, այսօր ԱԺ նիստի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Շաքարավազ ներմուծող ամենախոշոր ընկերության տեսակարար կշիռը շուկայում կազմել է 78 տոկոս՝ նախկին 95 տոկոսի փոխարեն, բանան ներմուծողի տեսակարար կշիռը կազմել է 30 տոկոս՝ նախորդ 57 տոկոսի փոխարեն։ Բենզին ներմուծող ամենամեծ ընկերության տեսակարար կշիռը կազմել է 29 տոկոս՝ նախկին 43 տոկոսի փոխարեն, իսկ դիզվառելիքի մասով՝ 29 տոկոս՝ նախկին 51 տոկոսի փոխարեն», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը՝ շեշտելով, որ մրցակցային վիճակը երկրում բարելավվել է, դաշտ է բացվել այլ ընկերությունների գործունեության համար։
Նրա խոսքով, սակայն, սեփականության վերաբաշխման որևէ գործընթաց տեղի չի ունեցել, այս ընթացքում կառավարությունը որևէ մեկի ձեռքից սեփականություն չի վերցրել կամ բիզնես չի խլել և տվել ուրիշի։

The monopolies in Armenia must be eradicated and we have registered a serious progress in it, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan said at the NA session today.
“The specific weight of the biggest sugar importing company in the market made 78% against previous 95%, the specific weight of banana importing company made 30% against former 57%. The specific weight of the biggest petrol importing company made 29% against previous 43%,” Pashinyan said, stressing, that the competition has been improved and a field is open for the activity of other companies as well.
He said no distribution of property took place with this period the government not having taken property from anyone and given to other.