«Ժամանակ». ՊԵԿ տարածքային ստորաբաժանումներին հանձնարարվել է գտնել տնտեսվարողներին տուգանելու ինչ-որ հիմքեր
27/03/2019 09:55
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «ՊԵԿ տարածքային ստորաբաժանումներին հանձնարարական է իջեցվել գտնել տնտեսվարողներին տուգանելու ինչ-որ հիմքեր, թեկուզ դրանք կապված լինեն անցյալում նրանց կողմից թույլ տրված ինչ-որ խախտումների հետ: Եվ այս օրերին տարբեր մանր ՍՊԸ-ների և/կամ ԱՁ-ների սեփականատերեր նամակներ են ստանում, որ իրենք տուգանվել են 6 տարի առաջ ՀԴՄ ապարատը վնասելու կամ 10 տարի առաջ ինչ-որ հաշվետվության մեջ ոչ ճշգրիտ տվյալներ ներկայացնելու համար:

«Жаманак»: Территориальным подразделениям КГД поручено найти какие-то основания для штрафования хозяйствующих субъектов
27/03/2019 10:47
Газета «Жаманак» пишет, что территориальным подразделениям Комитета государственных доходов (КГД) Армении дано поручение найти какие-то основания для штрафования хозяйствующих субъектов, если даже они связаны с допущенными в прошлом какими-то нарушениями. В эти дни собственники разных ООО и/или ЧП получают письма, что они оштрафованы за повреждение кассового аппарата 6 лет назад или за предоставление неточных данных в отчете 10 лет назад.