Գումարների նպատակային ծախսման արդյունքում ՀՀ քաղաքացիներն իրենց կյանքում շատ կոնկրետ փոփոխություններ կզգան. վարչապետ
Մենք մտադրված ենք 2019 թվականի հուլիսի 1-ից 10 տոկոսով բարձրացնել ԶՈՒ զինծառայողների աշխատավարձը, իսկ 2019 թվականի սեպտեմբերի 1-ից՝ նույն չափով բարձրացնել հանրակրթական դպրոցներում աշխատող մոտավորախպես 38 հազար ուսուցչի աշխատավարձը, ԱԺ այսօրվա նիստի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Բացի այդ, նախատեսում ենք 303 կմ ավտոճանապարհների տարբեր մակարդակների հիմնանորոգումներ իրականացնել։ Մենք նաև հույս ունենք, որ կլինեն որոշակի խնայողություններ», - ասաց նա։
Նիկոլ Փաշինյանը հավաստիացրեց, որ գումարների նպատակային ծախսման արդյունքում ՀՀ քաղաքացիներն իրենց կյանքում շատ կոնկրետ փոփոխություններ կզգան։

В результате целевой траты средств граждане Армении почувствуют в своей жизни очень конкретные изменения – Никол Пашинян
Правительство намерено с 1-го июля 2019 года повысить зарплату военнослужащих ВС Армении, а с 1-го сентября 2019 года в таком же размере повысить зарплату около 38 тысяч учителей школ, заявил сегодня в ходе заседания парламента премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Кроме того, предусматриваем осуществить капитальный ремонт различного уровня 303 км дорог. Мы также надеемся, что будут некоторые сбережения», - сказал он.
Никол Пашинян заверил, что в результате целевой траты финансовых средств граждане Армении почувствуют в своей жизни очень конкретные изменения.