Հայաստանից որևէ ձևի պաշտոնական հրավեր չի եղել Ղրիմի փոխվարչապետին
Երևանից որևէ պաշտոնական հրավեր չի եղել Ղրիմի փոխվարչապետ, ՌԴ նախագահին կից լիազոր ներկայացուցիչ Գեորգի Մուրադովին՝ այցելել Հայաստան:
«Մեր կողմից որևէ ձևի պաշտոնական հրավեր չի եղել: Մեր երկիրն ազատ է և յուրաքանչյուր ոք կարող է այցելել Հայաստան՝ գործող վիզային ռեժիմի պահպանմամբ», - Aysor.am-ին ասել է ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Աննա Նաղդալյանը՝ պատասխանելով հարցին՝ արդյոք ՀՀ իշխանությունները պաշտոնական հրավեր են ուղարկել Գեորգի Մուրադովին:
Նշենք, որ վաղը Երևանում կանցկացվի կոնֆերանս՝ նվիրված Ղրիմի ինքնորոշման 5-ամյակին, որին մասնակցելու է նաև Գ.Մուրադովը:

Армения официально не приглашала зампредседателя Совета министров Республики Крым посетить Ереван
Армения не приглашала в официальной форме заместителя председателя Совета министров Республики Крым Георгия Мурадова посетить Ереван.
"С нашей стороны какого-либо официального приглашения не было. Наша страна открыта и каждый может посетить Армению при соблюдении визового режима", - заявила Aysor.am пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян, отвечая на вопрос, приглашал ли Ереван Г.Мурадова посетить республику.
Напомним, что завтра в Ереване пройдет мероприятие, посвященное пятилетию воссоединения Крыма с Россией.