Ամերիկյան պատվիրակությունը Պեկինում արդյունավետ հանդիպում է անցկացրել առևտրի հարցերի շուրջ
ԱՄՆ  ֆինանսների նախարար Սթիվեն Մնուչինը հայտնել է, որ ամերիկյան պատվիրակությունը, որը հինգշաբթի  ժամանել է Պեկին՝ բանակցելու առևտրի հարցերի շուրջ, արդյունավետ հանդիպում է անցկացրել:
«Երեկ երեկոյան մենք ունեցանք շատ արդյունավետ աշխատանքային ընթրիք, սպասում ենք այսօրվա հանդիպմանը»,- հյուրանոցից բանակցությունների վայր մեկնելու առաջ ասել է նա լրագրողներին:
ԱՄՆ-ի առևտրական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Լայթհայզերը և Մնուչինը Չինաստանի մայրաքաղաքում են գտնվում առևտրական բանակցությունների մարտի 28-29-ի հերթական փուլն անցկացնելու համրար: Նրանք ակնկալում են, որ այդ բանակցությունները արդյունք կտան:
Իր  հերթին Չինաստանի առևտրի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Գաո Ֆենը նշել է, որ բանակցություններում առկա է որոշակի առաջընթաց, «սակայն դեռ շատ մեծ աշխատանք կա անելու»:

Глава минфина США сообщил о продуктивном начале переговоров по торговле с Китаем
Министр финансов США Стивен Мнучин сообщил, что накануне у американской делегации, прибывшей в Пекин на переговоры по торговле, состоялась продуктивная встреча.
"Вчера вечером у нас состоялся очень продуктивный рабочий ужин, ждем сегодняшней встречи", - сказал он журналистам перед отъездом из отеля к месту переговоров.
Торговый представитель США Роберт Лайтхайзер и Мнучин находятся в китайской столице для проведения очередного раунда торговых переговоров 28-29 марта. Как сообщалось, они рассчитывают, что эти переговоры принесут результат.
"Представитель Роберт Лайтхайзер и я - мы рады вернуться в Пекин и рассчитываем на продуктивные переговоры", - заявил Стивен Мнучин журналистам после прибытия в китайскую столицу.
Со своей стороны, официальный представитель министерства коммерции Китая Гао Фэн отметил, что в переговорах есть некоторый прогресс, "однако необходимо проделать еще очень большую работу", добавил он.