Փաշինյանը Պուտինին տեղեկատվություն է ներկայացրել Վիեննայում Ալիևի հետ կայացած հանդիպման մասին
ՀՀ վարչապետը տեղեկատվություն է ներկայացրել օրեր առաջ Վիեննայում Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ կայացած հանդիպման մասին:
Նիկոլ Փաշինյանը և Վլադիմիր Պուտինը քննարկել են հայ-ռուսական համագործակցության օրակարգին վերաբերող տարբեր հարցեր: Կողմերը կարևորել են ապրիլի 4-ին Մոսկվայում կայանալիք Հայ-ռուսական միջկառավարական համատեղ հանձնաժողովի հերթական նիստը և վերջինիս շրջանակում քննարկվելիք հարցերը: Նշվել է, որ այսօր առկա են նախադրյալներ՝ հայ-ռուսական երկկողմ առևտրի ծավալների ընդլայնման համար:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել նաև ԵԱՏՄ շրջանակում համագործակցության և ինտեգրացիոն գործընթացների վերաբերյալ:

Armenia’s PM holds phone conversation with Russia's Putin, briefs on meeting with Aliyev in Vienna
The Armenian PM briefed the Russian leader on the meeting held in Vienna with the president of Azerbaijan Ilham Aliyev.
Nikol Pashinyan and Vladimir Putin also discussed different issues relating to the Armenian-Russian cooperation agenda. The parties attached significance to the regular session of the Armenian-Russian inter-governmental commission set for April 4 in Moscow and referred to the issues to be discussed during it.
The parties stressed about existence of all prerequisites necessary for enhancing Armenian-Russian bilateral trade volumes.
The interlocutors also exchanged thoughts about the cooperation and integration process in the sidelines of EAEU.