Ալիևի հետ հեռախոսազրույցում Վլադիմի Պուտինը կոչ է արել ակտիվացնել բանակցային գործընթացը Երևանի և Բաքվի միջև
02/04/2019 17:37
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ, որի ընթացքում նշել է Երևանի և Բաքվի միջև բանակցային գործընթացի ակտիվացման կարևորության մասին, հայտնում են Կրեմլի լրատվական ծառայությունից։
Վլադիմիր Պուտինը վերահաստատել է Ռուսաստանի պատրաստակամությունը` աջակցել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորմանը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ձևաչափի շրջանակներում։
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը կիսվել է մարտի 29-ին Վիեննայում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպման գնահահատականներով։

Russia’s Putin stresses importance of activation of Karabakh talks in phone conversation with Aliyev
02/04/2019 18:44
President of Russia Vladimir Putin had a phone conversation with the president of Azerbaijan Ilham Aliyev, stressing the significance of activation of negotiations between Yerevan and Baku, Kremlin press service reports.
Vladimir Putin reiterated Russia’s readiness to support peaceful settlement of the Nagorno Karabakh conflict in the frameworks of the OSCE Minsk Group format.
Azerbaijani president shared the assessments of the March 29 meeting with Armenia’s PM Nikol Pashinyan in Vienna.