Պատերազմը դեռ չի ավարտվել, ավարտվել է առաջին փուլը, հայտարարել է Ալիևը
Ադրբեջանի դիրքորոշման փոփոխություն ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հարցում չի եղել, հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը:
«Այս հակամարտությունը պետք է գտնի իր լուծումը Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության շրջանակներում: Բանակցությունների նպատակն ադրբեջանական տարածքների ազատագրումն է», - ասել է Ի.Ալիևը՝ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հատուկ նշանակության ուժերի զորամաս այցի ժամանակ, հայտնում է «Интерфакс»-ը:
Նրա խոսքով՝ Հայաստանի հետ հակամարտությունը դեռ չի ավարտվել: «Մենք ապրում ենք պատերազմի պայմաններում: Պատերազմը դեռ չի ավարտվել: Առաջին փուլն է ավարտված», - ասել է Ի.Ալիևը:
Նա նաև հայտարարել է, որ Վիեննայում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպումը կարևոր էր «այդ թվում`բանակցությունների գոյություն ունեցող ձևաչափի հաստատման տեսանկյունից»:
«Սա հակամարտություն է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև: Բանակցությունները պետք է անցկացվեն և անցկացվում են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև», - ասել է Ադրբեջանի նախագահը:

War not over yet, just the first phase completed: Aliyev
Azerbaijani position in the Karabakh conflict settlement issue has remained unchanged, Azerbaijani president Ilham Aliyev stated at the visit of defense ministry’s unit of special forces.
“This conflict must be settled within the frameworks of Azerbaijani territorial integrity. The negotiations are aimed at liberation of the Azerbaijani territories,” Aliyev said.
He stressed that the conflict with Armenia has not ended yet. “We are still living in war situation. The war has not ended yet. Just the first phase is over,” Aliyev said.
He also said that the meeting with the Armenian Prime Minister in Vienna was important, including with the regard to “confirmation of the existing format of negotiations.”
“This is a conflict between Armenia and Azerbaijan. The negotiations must pass and do pass between Armenia and Azerbaijan,” the Azerbaijani leader said.