Պատերազմը դեռ չի ավարտվել, ավարտվել է առաջին փուլը, հայտարարել է Ալիևը
Ադրբեջանի դիրքորոշման փոփոխություն ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հարցում չի եղել, հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը:
«Այս հակամարտությունը պետք է գտնի իր լուծումը Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության շրջանակներում: Բանակցությունների նպատակն ադրբեջանական տարածքների ազատագրումն է», - ասել է Ի.Ալիևը՝ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հատուկ նշանակության ուժերի զորամաս այցի ժամանակ, հայտնում է «Интерфакс»-ը:
Նրա խոսքով՝ Հայաստանի հետ հակամարտությունը դեռ չի ավարտվել: «Մենք ապրում ենք պատերազմի պայմաններում: Պատերազմը դեռ չի ավարտվել: Առաջին փուլն է ավարտված», - ասել է Ի.Ալիևը:
Նա նաև հայտարարել է, որ Վիեննայում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպումը կարևոր էր «այդ թվում`բանակցությունների գոյություն ունեցող ձևաչափի հաստատման տեսանկյունից»:
«Սա հակամարտություն է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև: Բանակցությունները պետք է անցկացվեն և անցկացվում են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև», - ասել է Ադրբեջանի նախագահը:

Война еще не закончилась, завершен первый этап – Алиев
Изменений в позиции Азербайджана в вопросе урегулирования карабахского конфликта нет, заявил президент Азербайджана Ильхам Алиев.
«Этот конфликт должен найти свое решение в рамках территориальной целостности Азербайджана. Целью переговоров является освобождение азербайджанских территорий», - заявил И.Алиев в ходе посещения воинской части сил специального назначения Минобороны Азербайджана, передает «Интерфакс».
По его словам, конфликт с Арменией еще не закончен. «Мы живем в условиях войны. Война еще не закончилась. Завершен первый этап», - сказал И.Алиев.
Он также заявил, что встреча с премьером Армении Николом Пашиняном в Вене имела важность, «в том числе, в силу подтверждения существующего формата переговоров».
«Это конфликт между Арменией и Азербайджаном. Переговоры должны вестись и ведутся между Арменией и Азербайджаном», - отметил президент Азербайджана.