«Ժամանակ». Լուրի ուրախալի լինելը կերևա խաղողը մթերելու ժամանակ
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Երեկ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը որպես ուրախալի լուր գրել էր, թե Երևանի կոնյակի գործարանը հայտարարել է, որ այս տարի խաղողը մթերելու է նախորդ տարվանից 10 դրամով թանկ: Նախ նշենք, որ Երևանի կոնյակի գործարանը մասնավոր ընկերություն է, և նրա որոշումը չի կարող կառավարության կամ վարչապետի ձեռքբերում համարվել:
Բացի այդ, անցյալ տարի էլ տարեսկզբին նույն գործարանը գյուղացիներին խոստացել էր խաղողը մթերել 20 դրամով ավելի թանկ՝ 160 դրամով, բայց աշնանը խաղողը փաստացի մթերեց 140 դրամով, ինչը հարուցեց գյուղացիության դժգոհությունը, և նրանք ի նշան բողոքի՝ ճանապարհներ փակեցին, բայց կառավարությունը և նրա ներկայացուցիչները ոչնչով չկարողացան օգնել գյուղացիներին»:

«Жаманак»: О радостной новости можно будет говорить во время закупки винограда
Газета «Жаманак» пишет, что вчера премьер-министр в качестве радостной новости сообщил на своей странице Facebook о том, Ереванский коньячный завод в этом году собирается закупить виноград на 10 драмов дороже, чем в прошлом году.
«Прежде всего, отметим, что Ереванский коньячный завод – частная компания и ее решение не может считаться достижением правительства или премьер-министра.
Кроме того, тот же завод обещал в начале прошлого года фермерам закупить виноград на 20 драмов дороже – за 160 драмов, однако осенью закупил виноград фактически за 140 драмов, что вызвало недовольство виноградарей, и они в знак протеста заблокировали дороги. При этом правительство и его представители ничем не смогли помочь крестьянам», - отмечает издание.