«Ժողովուրդ». Կառավարության կառուցվածքի նախագիծը մարտի 21-ից ԱԺ-ում է, սակայն չի քննարկվել
«Ժողովուրդ» թերթը  գրում է․ «Չնայած «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» նախագիծը մարտի 21-ից մուտք է արվել Ազգային ժողով, սակայն մինչև այժմ այն որևէ հանձնաժողովում չի քննարկվել: Ավելին` դեռ պատգամավորներն էլ հստակ չգիտեն, թե երբ է նախագիծը քննարկվելու։ Մասնավոր զրույցներում պատգամավորներից շատերը ենթադրում էին, թե այդ նախագիծը պետք է, որ քննարկվի ապրիլի 15-ին մեկնարկող քառօրյայում, սակայն մինչ այժմ էլ որևէ հանձնաժողովի նախագծերի բաժնում այն ընդգրված չէ։
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով` պատգամավորները կամուկացի մեջ են, թե ինչպես դասավորեն իրենց հնարավոր գործուղումները, որպեսզի և՛ հանձնաժողովում, և՛ ԱԺ նիստում այդ քննարկմանը մասնակցեն։ Ընդ որում` խոսքն ընդդիմադիր պատգամավորների մասին է, որոնք ամեն գնով որոշել են ներկա լինել նախագծի քննարկմանը, քանի որ շատ հարցերում համաձայն չեն և պատրաստվում են օգտագործել առիթը քննադատելու համար։ Այնպես որ, նախագծի քննարկումը թեժ է անցնելու»։

«Жоховурд»: Проект об изменении структуры правительства с 21 марта в парламенте, но пока не обсуждался
02/04/2019 10:50
Газета «Жоховурд» пишет, несмотря на то, что законопроект «О структуре и деятельности правительства» с 21 марта находится в парламенте Армении, однако в какой-либо комиссии до сих пор не обсуждался. Более того, депутаты пока не знают точно, когда этот проект будет обсужден. В частных беседах многие из депутатов предполагают, что этот проект будет обсуждаться во время стартующих 15 апреля четырехдневных заседаний парламента, несмотря на то, что пока не включен в повестку какой-либо комиссии.
«По нашим сведениям, депутаты не могут сориентироваться,  как распределить возможные командировки, чтобы присутствовать на обсуждении проекта и в комиссии, и  на заседании парламента. Причем, речь идет об оппозиционных депутатах, которые любой ценой решили присутствовать на обсуждении проекта, поскольку во многих вопросах не согласны и собираются использовать этот повод для критики. Посему обсуждение проекта будет бурным», - пишет газета.