«Հրապարակ». «Իմ քայլը» խմբակցությունում կուսակցականների և անկուսակցականների միջև մեծանում է անջրպետը
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Աժ «Իմ քայլը» խմբակցությունում գնալով մեծանում է անջրպետը կուսակցականների և անկուսակցականների միջև։ Անկուսակցականներն իրենց «իրավունք» են վերապահում, առանց «վերևների» հետ հստակեցնելու, կարծիք հայտնել, ավելի ինքնուրույն են։
Անգամ տեսակետ կա, որ վաղ թե ուշ անկուսակցականներն առանձնանալու են խմբակցությունից։ Ուշագրավ է, որ 88 հոգանոց ֆրակցիայի գրեթե կեսը կուսակցական չէ։ 52 պատգամավոր «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամ է, 3-ը դաշնակից «Առաքելություն» կուսակցությունից են, մյուս 33-ը՝ անկուսակցական»:

«Грапарак»: Во фракции «Мой шаг» увеличивается водораздел между партийными и беспартийными
Газета «Грапарак» пишет, что во фракции «Мой шаг» с каждым днем увеличивается водораздел между партийными и беспартийными. Беспартийные наделили себя правом выражать мнение без уточнения с «верхами» и более самостоятельные.
«Есть даже точка зрения, что рано или поздно, беспартийные отделяться от фракции. Примечательно, что почти половина фракции в составе 88 депутатов – беспартийные. 52 депутата – члены партии «Гражданский договор», 3 депутата – члены партии-союзника «Аракелутюн», а остальные 33 – беспартийные», - пишет газета.