Նման բան չկա. Աննա Հակոբյանը Փարիզում չի եղել, ոչ էլ Փարիզով  է մեկնել ԱՄՆ. խոսնակը հերքում է
ՀՀ վարչապետի տիկնոջ մամուլի քարտուղար Հասմիկ Հարությունյանը հերքում է ֆեյսբուքյան օգտատեր Վահագն Աղաբեկյանի այն գրառումը, որ Աննա Հակոբյանն օրերս Փարիզից Նյու Յորք մեկնել է նույն չվերթով, ինչ Ադրբեջանի առաջին տիկին Մեհրիբան Ալիևան՝ վերջինիս հետ կողք կողքի նստած։
«Նման բան չկա։ Աննա Հակոբյանը Փարիզում չի եղել, ոչ էլ Փարիզով է մեկնել ԱՄՆ։ Նա Միացյալ նահանգներ՝ Վաշինգթոն, մեկնել է Մոսկվայով», - Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հավաստիացրեց վարչապետի տիկնոջ մամուլի քարտուղարը։
Հարցին՝ իսկ Աննա Հակոբյանի հետ խոսե՞լ է, փորձե՞լ է իմանալ վերջինիս կարծիքը, թե իր հասցեին ինչու է պարբերաբար ԶԼՄ-ներում ապատեղեկատվություն տարածվում, Հասմիկ Հարությունյանն ասաց, որ այդ հարցին չի կարող պատասխանել։
Հիշեցնենք, որ այսօր ԶԼՄ-ներում և սոցանցերում ակտիվորեն տարածվում է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին ուղղված բաց նամակ, որում նշված է, թե Աննա Հակոբյանն ու Մեհրիբան Ալիևան նույն ինքնաթիռով են Փարիզից մեկնել ԱՄՆ, ընդ որում` նրանք իրար կողք են նստած եղել։

Анна Акопян не была в Париже, она вылетала в США через Москву – пресс-секретарь опровергает
Пресс-секретарь супруги премьер-министра Армении Асмик Арутюнян опровергает запись пользователя Facebook Ваагна Агабекяна о том, что Анна Акопян на днях вылетела из Парижа в Нью-Йорк на том же рейсе, что и первая леди Азербайджана Мехрибан Алиева, причем сидя в салоне первого класса рядом с последней.
«Подобного нет. Анна Акопян не была в Париже, и вылетала в США не через Париж. Она вылетела в США – в Вашингтон через Москву», - заверила корреспондента Aysor.am пресс-секретарь супруги премьер-министра.
На вопрос, говорила ли она с Анной Акопян, пыталась ли узнать ее мнение, почему в СМИ постоянно распространяется дезинформация в ее адрес, Асмик Арутюнян сказала, что не может ответить на этот вопрос.
Напомним, сегодня в СМИ и соцсетях активно распространяется адресованное премьер-министру Армении Николу Пашиняну открытое письмо, в котором отмечается, что Анна Акопян и Мехрибан Алиева летели в США на том же самолете, причем они сидели рядом.