«Իրատես». Փաշինյանի իշխանությունը թուլանում է խորհրդարանի պատճառով
«Իրատես» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանն անչափ դժգոհ է իր թիմից ոչ միայն արդեն իսկ չթաքցվող կոռուպցիոն ռիսկերի, այլև ԱԺ-ում տիրող «балаган»-ի մասով, ուր ի սկզբանե ակնհայտ էր, որ աջ ձեռքը չգիտի՝ ինչ է անում ձախը: Որոշ գնահատումներով, Փաշինյանի իշխանությունը թուլանում է ոչ միայն օր օրի նվազող ռեյտինգի, տնտեսության անկման, ներդրումների բացակայության, մի շարք ոլորտների տապալման, խոր անորոշության պատճառով, այլև բուն խորհրդարանի։
Լուրջ աշխատանքի դեպքում պառլամենտում ամեն րոպե հնարավոր է նոր մեծամասնություն ձևավորել, մանավանդ, որ վերջին շրջանում խոսակցություններ կան, թե «ջերմացել» են «ՍսՈրրՌՍ» քաղաքական գործիչ Էդմոն Մարուքյանի և նրա «ցավը տարած» Գագիկ Ծառուկյանի հարաբերությունները։
«Եվ եթե ԲՀԿ-ի 31, ԼՀ-ի՝ 18 պատգամավորներին մի 15-20 պատգամավոր էլ «Իմ քայլից» «կպնեն», ապա կստացվի նոր մեծամասնություն` նոր վարչապետով», - չթաքցված ժպիտով ասաց ԲՀԿ մեր աղբյուրը»:

«Иратес»: Власть Пашиняна слабеет из-за парламента
Газета «Иратес» пишет, что Никол Пашинян очень недоволен своей командой не только из-за нескрываемых уже коррупционных рисков, но и из-за царящего «балагана» в парламенте, где изначально было ясно, что правая рука не знает, чем занимается левая. По некоторым оценкам, власть Пашиняна слабеет не только из-за падающего с каждым днем рейтинга, спада в экономике, отсутствия инвестиций, провала в ряде сфер, глубокой неопределенности, но самого парламента.
В случае серьезной работы в парламенте каждую минуту можно сформировать новое большинство, особенно с учетом муссируемых в последнее время разговоров, о сближении отношений между Эдмоном Марукяном и Гагиком Царукяном.
«И если к 31 депутату «Процветающей Армении» и 18 депутатам «Светлой Армении» присоединятся 15-20 депутатов от фракции «Мой шаг», то получится новое большинство – с новым премьер-министром», - сказал с улыбкой источник издания в «Процветающей Армении».