Հնարավոր է ցանկացած ձևաչափ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների շրջանակներում. ՀՀ ԱԳՆ-ն արձագանքում է Մամեդյարովին
06/04/2019 13:08
Հայաստանի Արտաքին գործերի նախարարությունն արձագանքել է երեկ Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովի հայտարարությանը, որ առաջիկայում Մոսկվայում տեղի կունենա ՀՀ և ԱՀ արտգործնախարարների հանդիպումը, որին, հնարավոր է, ներկա լինեն նաև ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը։
«Ես արդեն իսկ նշել եմ, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների կողմից արվել է առաջարկություն հանդիպում անցկացնելու վերաբերյալ, և մենք, ինչպես և եղել է միշտ, հանդիպման տեղի և վայրի մասին հայտարարում ենք համաձայնեցված կարգով: Հանդիպման առումով հնարավոր է ցանկացած ձևաչափ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների շրջանակներում», - Aysor.am-ին ասաց ՀՀ արտգործնախարարի մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը։

Any format meeting possible in sidelines of Minsk Group co-chairing countries: Armenia’s MFA responds to Mammadyarov
06/04/2019 13:18
Armenian Foreign Ministry responded to the statement of the Azerbaijani foreign minister Elmar Mammadyarov about the upcoming meeting with the Armenian foreign minister in Moscow with the participation of Russian foreign Minister Sergey Lavrov.
“I have already said that the OSCE Minsk Group co-chairs have proposed to hold a meeting, and as usual, we state about the date and the place of the meeting in an agreed manner. Any format of the meeting is possible in the sidelines of the Minsk Group co-chairing countries,” spokesperson Anna Naghdalyan told Aysor.am.