«Սպայկա» ընկերության աշխատակիցների ու ոստիկանների միջև քաշքուկի հետևանքով բերման է ենթարկվել մեկ ցուցարար
08/04/2019 12:41
Տիգրան Մեծ պողոտայում ոստիկանության ու «Սպայկա» ընկերության աշխատակիցների միջև քաշքշուկից հետո բերման է ենթարկվել բողոքի ակցիայի մեկ մասնակից, Aysor.am-ին տեղեկացնում են ոստիկանության լրատվական ծառայությունից։
Նա բերման է ենթարկվել ՀՀ վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքի 182-րդ հոդվածի հիմքով՝ ոստիկանության ծառայողի օրինական պահանջը չկատարելը։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի որոշմամբ «Սպայկա» ընկերության տնօրեն Դավիթ Ղազարյանը 2 ամսով կալանավորվեց։ Նա մեղադրվում է խոշոր չափի հարկեր ու տուրքեր չվճարելու համար։

Participant of protest action taken to police department after clashes between Spayka company employees and police
08/04/2019 12:58
One participant of the protest action in front of Yerevan court of general jurisdiction has been transported to police department, police press service told Aysor.am.
The employee of Spayka company has been taken to the police department for not implementing the legal demand of police officer.
The employees of Spayka company gathered in front of the court which has ruled two-month arrest for company’s director Davit Ghazaryan, who is accused of big amount of tax and customs fee evasion.