Մեզ համար մութ է. Ծառուկյանը` Փաշինյան-Ալիև հանդիպման մասին (Տեսանյութ)
Փաշինյան-Ալիև հանդիպման մանրամասներին ծանոթանալու համար ԲՀԿ-ն ակնկալում է Փաշինյանի հետ փակ հանդիպում անցկացնել խորհրդարանում, ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը:
«Դա մեզ համար մութ է, տարբեր հայտարարություններ արեցին՝ Ադրբեջանն առանձին, մեր վարչապետն՝ առանձին, բայց դրա համար մենք հրավերք ենք կազմակերպել վարչապետին, որ խորհրդարանում փակ հանդիպում ունենանք, ու հրավիրելու ենք Արցախի մեր պատգամավոր ընկերներին, որ այդ հարց ու պատասխանը մեզ համար ընդունելի լինի», - լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Ծառուկյանը:
Անդրադառնալով ԼՂՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանի այն հայտարարությանը, որ ով Արցախը համարում է մարզ, կարող է ընդհանրապես Արցախ չգնալ, Ծառուկյանը նշեց. «Ես ընդունում եմ այդ հայտարարությունը: Գիտեք, 25 տարի Արցախը առանձին պետություն է, ունի իր ԱԺ նախագահը, իր ծրագիրն ու գործունեությունը, ու մեր ժողովրդի պայքարը անկախ պետության համար է եղել»:

Встреча Пашинян – Алиев остается для нас темной – Гагик Царукян
«Процветающая Армения» намерена провести в Национальном Собрании закрытое слушание с участием Никола Пашиняна, чтобы ознакомиться с деталями встречи Пашинян – Алиев в Вене, заявил сегодня журналистам руководитель парламентской фракции «Процветающая Армения» Гагик Царукян.
«Это встреча остается для нас темной, были озвучены различные заявления – отдельно со стороны Азербайджана, отдельно – нашим премьером, и мы пригласили на встречу премьер-министра и наших коллег-депутатов из Арцаха для проведения в парламенте закрытой встречи по этой теме, чтобы этот вопрос и ответы были для нас приемлемы», - сказал журналистам Гагик Царукян.
Касаясь заявления секретаря Совета безопасности Арцаха Виталия Баласаняна о том, что тот, кто считает Арцах областью Армении, пусть не приезжает в Арцах, Гагик Царукян отметил: «Я принимаю это заявление. Знаете, Арцах уже 25 лет – отдельное государство со своим председателем Национального Собрания, своими программами и деятельностью, и наш народа вел борьбу за независимое государство».