ՊԵԿ-ը կոչ է անում մանիպուլյացիայի չենթարկել հանրային կարծիքը և անօրինական ազդեցություն չգործադրել նախաքննության ընթացքի վրա
ՀՀ ՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը հաղորդագրություն է տարածել, որում մասնավորապես, նշված է.
«Այս օրերի ընթացքում ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեն հանդես է եկել հրապարկային հայտարարություններով (http://petekamutner.am/mdNews.aspx?sid=src&nid=5791, http://petekamutner.am/mdNews.aspx?sid=src&nid=5793) և, թույլատրելիի սահմաններում, ներկայացրել «Սպայկա» ՍՊ ընկերության ղեկավար անձանց կողմից կատարված խախտումների վերաբերյալ տեղեկատվություն: Հաշվի առնելով նախնական քննության գաղտնիությունը և կարգը՝ «Սպայկա» ՍՊ ընկերության և նրան փոխկապակցված ընկերությունների վերաբերյալ քննվող քրեական գործի այլ տվյալների հրապարակումը այս պահին անթույլատրելի է:
Կոչ ենք անում մանիպուլյացիայի չենթարկել հանրային կարծիքը և անօրինական ազդեցություն չգործադրել քրեական գործի նախաքննության ընթացքի վրա»։

Комитет госдоходов призывает воздержаться от манипуляций общественным мнением и незаконного влияния на ход предварительное следствие
08/04/2019 19:12
Пресс-служба Комитета государственных доходов Армении распространила заявление, в котором говорится: «В эти дни Комитет государственных доходов выступил с публичными заявлениями и в пределах допустимого представил информацию о допущенных руководством ООО «Спайка» нарушениях. Учитывая тайну и порядок предварительного следствия,  опубликование в рамках расследуемого уголовного дела других данных об ООО «Спайка» и взаимосвязанных с ним компаниях недопустимо.
Призываем не подвергать манипуляциям общественное мнение и не оказывать незаконное влияние на предварительное следствие по уголовному делу».