Բոլորը հեռացվեն աշխատանքից. Նիկոլ Փաշինյանը զայրացավ ՊԵԿ-ում (Տեսանյութեր)
Այսօր ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել էր Նորագավիթի ավտոմաքսատուն: Վարչապետին, սակայն, այստեղ տհաճ անակնկալ էր սպասվում. Շարջայցի ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանը նկատեց, որ տարածքը անբարեկարգ է:
«Սա խայտառակ, կեղտոտ վիճակ ա: Սա վերաբերմունք ա մեր դրոշին ու զինանշանին: Պարգևավճարները պակասեցրեք, տարածքը կարգի բերեք», -  հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը:
ՀՀ վարչապետը մտավ մի աշխատասենյակ, որտեղից դուրս գալուց հետո բարկացած ասաց.
«Բոլորը ազատվեն աշխատանքից, ովքեր այստեղ աշխատել են, բոլորը հեռացվեն աշխատանքից»:
ՊԵԿ նախագահ Դավիթ Անանյանը փորձեց շտկել իրավիճակը՝ ասելով, որ տարածքը վարձակալությամբ է և չի պատկանում ՊԵԿ-ին, ինչին ի պատասխան Նիկոլ Փաշինյանն ասաց, որ դա կապ չունի:
«Որ տուն ենք վարձում՝ ապրենք, ասո՞ւմ ենք ոչինչ խոզանոց ա, մերը չի, չե՞նք մաքրում էդ տունը, այդ պայմաններում պե՞տք է ապրենք, չե՞նք մաքրում: Այստեղ նայելու բան չկա, մի ամսից կգանք կնայենք»,- բարկացած ասաց վարչապետը:

Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan visited today Noragavit car customs office. During the tour the PM noticed that the territory is in bad condition.
“This is a dirty, shameful situation. This is an attitude toward our flag and symbol. Cut the rewards, renovate the territory,” Pashinyan said.
The PM entered a room and left with anger, instructing to fire all the employees working there.
“Fire all those who worked here, fire all,” the PM stated.
State Revenue Committee chairman Davit Ananyan tried to smooth the situation, saying that the territory is rented and does not belong to the SRC. In response the PM said that it is not a justification.
“When we rent an apartment don’t we clean it? Shall we leave it dirty because it is not ours? There is nothing to watch here. We will come in a month,” the angry PM stated.