Հայաստանը ի՞նչ, մեքենաների գերեզմանո՞ց է. Նիկոլ Փաշինյան
2000 թվականի մեքենա 300 դոլարով ներկրում ենք Հայաստան ու ներկրում ենք հազարներով, այսօր Նորագավիթի ավտոմաքսատանը լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Սա լա՞վ է, թե՞ վատ է։ Ամեն օր ասում ենք՝ վայ, խցանումները, խցանումները, հետո էլ ասում ենք ՝վայ, վթարները։ Հայաստանը ի՞նչ, մեքենաների գերեզմանո՞ց է», - հարց ուղղեց վարչապետը։
Նա նշեց, որ այս ամեն ինչը խնդիրներ է։
Դիտարկմանը, որ Ղազախստան էլ են մեքենաներ տանում Հայաստանից, Նիկոլ Փաշինյանն արձագանքեց. «Հա, տանում են, բայց մեր երկրում էլ է չէ՞ մնում: Ի՞նչ է նշանակում մի շաբաթվա մեջ անցած տարվա ապրիլի 70 տոկոսը մեքենաների եկած լինի, դա նշանակում է, որ ապրիլին առնվազն մոտավորապես 300 տոկոսով կգերազանցի նախորդ տարվա նույն ցուցանիշը»։
Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծեց՝ չի ցանկանում ներկրումների ծավալը կրճատի, ուզում է մեքենաների պարկը թարմանա։
«21-րդ դար ենք մտնում, էլեկտրոմոբիլներին էլ հարկային արտոնություն տվինք: Կարո՞ղ  է ժամանակն է սկսենք մտածել, որ Երևանում պետք է էլէկետրոմոբիլ լինի», - ասաց վարչապետը։

Никол Пашинян: Армения что, кладбище машин?!
Импортируем в Армению машины 2000 годов и тысячами перекрашиваем за 300 долларов, заявил сегодня журналистам на таможенном пункте «Норагавит».
«Это хорошо или плохо? Каждый день говорим о пробках и авариях. Армения что, кладбище машин?!» - сказал премьер.
Он отметил, что все это создает проблемы.
На замечание о том, что машины из Армении везут также в Казахстан, Никол Пашинян ответил: «Да везут, но ведь в нашей стране тоже остается».
Никол Пашинян подчеркнул, что не хочет сокращать объемы импорта, а хочет, чтобы парк машин был обновлен.
«Мы вступаем в 21 век, предоставляйте налоговые льготы электромобилям. Может время подумать о том, что в Ереване должны быть электромобили», - сказал премьер.