Կարծում եմ, որ այդ 7 մլրդ գումարն ավելանալու է. ՊԵԿ նախագահը՝ «Սպայկա»-ի մասին
«Սպայկա» ընկերությունում իրականացված հաշվարկի հիմքում դրված 7 մլրդ դրամ գումարն ուղղակի 2015 թվականին առնչվող հաշվարկ է, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Դավիթ Անանյանը։
«Նաև կա 2.5 տարվա ժամանակաշրջան, որոնց փաստաթղթերի ձեռքբերման գործընթացում ենք, և այդ փաստթղթերն ունենալուն պես հաշվարկներ կկատարենք և արդյունքի մասին կտեղեկացնենք», - ասաց Անանյանը։
Նա նշեց, որ ոչ միայն չի բացառում, այլ կարծում է, որ 7 մլրդ դրամ գումարն աճելու է։
«Եթե ունենք 3.5 տարվա ժամանակաշրջանին առնչվող առերևույթ հանցագործություն պարունակող վարքագիծ, ժամանակագրական առումով մենք դրա միայն 30 տոկոսին առնչվող փաստաթղթեր ունենք, որոնց վերաբերյալ կատարել ենք հաշվարկներ», - ասաց ՊԵԿ նախագահը։

Думаю, что эта сумма в 7 млрд. увеличится – председатель КГД о компании «Спайка»
В основу осуществленного в компании «Спайка» перерасчета на 7 млрд. драмов заложен просто расчет на период 2015 года, заявил сегодня журналистам председатель Комитета государственных доходов (КГД) Армении Давид Ананян.
«Остается еще период 2.5 года, мы сейчас в процессе приобретения документов этого периода. И как только эти документы будут у нас, мы проведем перерасчет и проинформируем о результатах», - сказал он.
Он отметил, что не только не исключает, но и считает, что сумма в 7 млрд. драмов увеличится.
«Если в течение 3.5 лет мы имеем стиль деятельности, который содержит состав преступления, то в нашем распоряжении в хронологическом плане лишь 30 процентов документов, по которым произведен расчет», - сказал председатель КГД.