«Atomexpo2019» միջազգային համաժողովին ՀԱԷԿ-ն առաջին անգամ սեփական տաղավարով է ներկայացել
Սոչիում մեկնարկել է «Atomexpo2019» միջազգային համաժողովը, այս մասին Սոչիից հայտնում է Aysor.am-ի թղթակիցը։
Համաժողովին հայաստանյան պատվիրակությունը գլխավորում է ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների ու բնական պաշարների նախարարի տեղակալ Հակոբ Վարդանյանը։
Հայկական պատվիրակության կազմում են նաև ՀԱԷԿ գործադիր տնօրեն Մովսես Վարդանյանը, էներգետիկ հարցերով ՄԱԿ-ի  փորձագետ Արա Մարջանյանը և այլք։
Այս տարի առաջին անգամ համաժողովին հայկական ԱԷԿ-ն ունի առանձին տաղավար, որտեղ այցելուները կարող են ծանոթանալ ատոմակայանի գործունեությանը։
«Atomexpo»-ն մեծ հարթակ է, որտեղ քննարկվում են էներգետիկայի ոլորտում եղած թրենդերն ու դրանց ապագա զարգացումը։
Համաժողովն անցկացվում է 2009 թվականից։ Այս տարի դրան ներկայացված է 3600 մասնակից՝ 74 երկրից։ Համաժողովի աշխատանքները կշարունակվեն մինչև ապրիլի 16-ը։

Armenian Nuclear Power Plant comes up with separate pavilion at Atomexpo 2019 international conference in Sochi
15/04/2019 14:46
International Atomexpo2019 conference kicked off in Sochi today, Aysor.am correspondent reports from Sochi.
Armenian delegation in the conference is headed by the deputy energy infrastructures and natural resources minister Hakob Vardanyan. Executive director of Armenian Nuclear Power Plant Movses Vardanyan, UN expert in energy affairs Ara Marjanyan and others are also participating in the event.
For the first time the Armenian nuclear plant has a separate pavilion where the visitors may get familiarized with the activity of the plant.
Atomexpo is a big platform where the trends of the energy sector and their possible developments are being discussed.
The conference is being held since 2009. This year it has hosted 3,600 participants from 74 countries.