«Ձեզանից քանի՞սը գիտի, որ դեկտեմբերի 8-ին ընտրություն է եղել». Արծվիկ Մինասյանը բարձրաձայնում է կառավարության սխալները
17/04/2019 16:31
Դաշնակցությունը հանդիպման առաջարկ է արել «Լուսավոր Հայաստան»-ին, ԲՀԿ-ին ու «Իմ քայլ»-ին։
«Մենք մշտապես քննարկման մեջ ենք «Լուսավոր Հայաստան»-ի հետ, պատրաստ ենք համագործակցել նաև մյուս ընդդիմադիր խմբակցության՝ «Բարգավաճ Հայաստան»-ի հետ», - ասաց նա։
Արծվիկ Մինասյանն ասաց, թե երբ կառավարության կառուցվածքի վերաբերյալ առաջարկները ուղարկել են «Իմ քայլը» խմբակցությանը, ստացել են զրո արձագանք։
«Ավելին, հրավիրել ենք իրենց քննարկման՝ Հարկային օրենսգրքում փոփոխությունների մասով. զրո ընկալում, զրո արձագանք։ Հարց է առաջանում՝ պատրա՞ստ են էս անձինք, էս ընկերները աշխատելու հասարակության հետ, ինչպես իրենք են ասում, համերաշխության մթնոլորտում», - ասաց Արծվիկ Մինասյանը։
«Օրերս Yerkir.am-ը գրավոր հարցում էր ուղարկել կառավարություն՝ հետաքրքրվելու՝ արդյոք ծանոթ է վարչապետը ՀՅԴ-ի մոտեցումներին կառավարության ծրագրի վերաբերյալ, աշխատակազմից պատասխան է գալիս ու գիտեք՝ ի՞նչ է պատասխանի մեջ գրված՝ գրված է՝ վարչապետը ծանոթ է ամբողջությամբ, բայց մենք իրականացնում ենք կառավարության ծրագիր, որը հիմնված է 2018 թվականի դեկտեմբերի 8-ի ընտրության արդյունքների վրա։ Ձեզանից քանի՞սը գիտի, որ դեկտեմբերի 8-ին ընտրություն է եղել, սա պատասխանի որակի մասին է խոսում», - ընդգծեց Արծվիկ Մինասյանը։

ARF-D holds discussions with Bright Armenia faction, ready to cooperate with PAP too: Artsvik Minasyan
17/04/2019 16:47
The Armenian Revolutionary Federation-Dashnaktsutiun has proposed to meet with Bright Armenia, Prosperous Armenia and My Step factions.
“We are having permanent discussions with Bright Armenia. We are ready to cooperate with other opposition faction – Prosperous Armenia as well,” ARF-D member Artsvik Minasyan told the reporters today.
He said they have sent proposals on changes in the government’s structure to My Step faction and received zero response.
“Moreover, we invited them for discussion on amendments in Tax legislation and again zero response. A question rises whether this people are ready to work with the public as they say in atmosphere of peace,” Minasyan said.
“Days ago Yerkir.am has sent an inquiry to the government to find out whether the premier is familiarized with the ARF-D approaches and a response comes that the head of the government is fully familiarized with the proposals but they are implementing government’s program based on the results of the December 8, 2018 elections. How many of you know that elections were held on December 8? This already speaks about the quality of the response,” Minasyan said.